ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیران مسوول نشریات لغو امتیاز شده به سامانه وزارت ارشاد مراجعه کنند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: مدیران مسوول نشریاتی که امتیازشان لغو شده باید هر چه سریعتر به سامانه وزارت ارشاد مراجعه کرده و نسبت به پر کردن فرم های مربوطه اقدام کنند.

سید ناصر اسحاقی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هر مدیر مسوولی که نشریه اش لغو امتیاز شده، باید به شخصه به سامانه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام کند.
وی بیان کرد: برخی از افراد اینگون عمل کرده و تا کنون مشکل چهار نشریه برطرف شده است.
او افزود: اطلاعات کامل نشریات این استان باید در سامانه رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت برسد که مدیران مسوول برخی نشریات نسبت به این امر اقدام نکردند و در نتیجه آن، لغو امتیاز شدند.
اسحاقی بیان کرد: این فرآیند ارتباطی با این اداره کل نداشته و مدیران مسوول با رمز عبوری که در اختیار دارند باید اطلاعات را در مهلت تعیین شده ثبت می کردند که طی 2 سال گذشته حتی یک بار به سامانه مراجعه نکردند.
پیشتر خبری مبنی بر لغو امتیاز حدود 30 نشریه استانی اردبیل به دلیل نداشتن انتشار یا انتشار کمتر از شمارگان مندرج در مجوز نشر آنها منتشر شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این زمینه پیش تر گفته بود: اعلام وصول نشریات استانی از سال 1394 توسط چاپخانه ها و از طریق سامانه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می گیرد؛ براین اساس چاپخانه ها نشریه ها را بعد از چاپ با کدهای خود اعلام وصول می کنند و سپس صاحب امتیاز نشریه، نسخه ای از نشریه چاپ شده را برای تایید کارشناس مربوطه به این اداره کل ارایه می کند.
وی اظهار داشت: نشریه های لغو شده آنهایی هستند که از سال گذشته یا هرگز چاپ نشدند یا تعداد نسخه های چاپ شده آنها کمتر از شمارگان تعریف شده در مجوز آنها بود و اینک مدیران مسوول نشریات، مدعی قصور چاپخانه ها در اعلام وصول نشدن شمارگان چاپ شده هستند.
8123/6016

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده