ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برخورد امیرالمومنین(ع) با برادرش «عقیل»، الگویی برای رئیس جمهور

سروری
قائم مقام جمعیت رهپویان با بیان اینکه همه منتظر برخورد رئیس‌جمهور با مداخله غیرمسئولانه آقای فریدون هستند، گفت: ای کاش حقوق‌های نجومی توسط دستگاه‌های نظارتی برملا شده بود.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان بازرسی پیرامون نقش نزدیکان رئیس جمهور در نصب مدیران دولتی متخلف، اظهار داشت: دولت و رئیس جمهور از دوران تبلیغات انتخاباتی خود تاکنون، مدعی پاسخگویی و نداشتن خط قرمز بودند و اکنون همه منتظرند ببینند آقای رئیس‌جمهور در رابطه با مداخله غیرمسئولانه آقای فریدون، چه اقدام عملی انجام می‌دهد.

سروری با بیان اینکه مداخله نابجا و غیرمسئولانه‌ اطرافیان رئیس جمهور و به ویژه آقای فریدون، باعث فرافکنی مسئولین فرادست در پاسخگویی می‌شود، گفت: شاهد آن هستیم که مسئول و وزیر مافوق رئیس بانک رفاه، از مسئولیت نصب این مدیر متخلف شانه خالی می‌کنند.

قائم مقام جمعیت رهپویان ادامه داد: مدیران توصیه‌ای، یکی از معضلات بزرگ کشور ما در همه بخش‌ها هستند که این مسئله علاوه بر از بین بردن شایسته سالاری، ضربات سنگینی را به بدنه دولت و مردم وارد می‌کند.

قائم مقام جمعیت رهپویان با ابراز امیدواری نسبت به واکنش قاطع و موثری در زمینه فیش‌های نجومی از سوی رئیس جمهور، تصریح کرد: حقوق‌های نجومی و نقش برادر رئیس جمهور در شکل‌گیری آن، امتحان بزرگی برای دولت و ریاست محترم جمهوری است.

سروری با تاکید بر سیره امیرالمومنین(ع) در برخورد با چنین مسائلی گفت: همه باید از امیرالمومنین(ع)استمداد کنیم که در مواجهه با درخواست نابجای برادر خود، او را مورد عتاب قرار داد و برخورد تندی با وی کرد. باید دید که آیا مسئولان ما می‌خواهند در عرصه عمل به امیرالمومنین اقتدا کنند یا خیر؟

قائم مقام جمعیت رهپویان در ادامه با اشاره به نقش نهادهای نظارتی در برخورد با دریافت حقوق‌های نجومی اظهار داشت: ما در سیستم نظارتی‌مان مشکل داریم و این مشکل باعث شده که حاشیه امنی برای متخلفین ایجاد شود و هر از گاهی با این موضوعات تاسف‌بار و غم‌انگیز مواجه شویم.

سروری ادامه داد: همه دستگاه‌های نظارتی، چه منصوب به خود دولت و چه منصوب به مجلس و قوه قضاییه،باید بیشترین همت‌شان را برای جلوگیری از تخلف پای کار بیاورند.

قائم مقام جمعیت رهپویان با انتقاد از تعلل نهادهای نظارتی در بررسی فیش‌های حقوقی نجومی اظهار داشت: این نگرانی هم وجود داردکه چرا این فیش‌های حقوقی که منجر به شفافیت‌های جدی شد، از طرف هیچ یک از دستگاه‌های نظارتی برملا نشد؛ بلکه از طرف رسانه‌ها و خود مردم که کاسه صبرشان سرآمده بود، نسبت به این موضوع اقدامی صورت گرفت.

سروری در همین راستا تصریح کرد: ای کاش این اقدام از طرف دستگاه‌های نظارتی صورت گرفته بود. فقدان کارآیی لازم در دستگاه‌های نظارتی، این امکان را به وجود می‌آورد که «قانون‌دانان قانون‌شکن» از قانونی سوءاستفاده کنند و امکانات کشور را که متعلق به مردم است، در خدمت خود بگیرند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده