ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عزم جدی مجمع نمایندگان قزوین در راستای حمایت از محیط‌زیست

‌مجمع نمایندگان استان قزوین از آمادگی ویژه در جهت پیگیری موضوعات محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی تا تحقق نتیجه مطلوب خبر دادند.

‌به گزارش ایسنا جلسه هم‌اندیشی حمایت قانونی از ضرورت تحول در مسئولیت مدنی ناشی از تخریب محیط‌زیست در راستای قانون مسئولیت محیط‌زیست صبح امروز با حضور سیاوش شمسی‌پور، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، بهمن طاهرخانی، نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی و روح‌الله بابایی صالح، نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.


سیاوش شمسی‌پور، در این جلسه ضمن ضرورت توجه مسئولان استانی به موضوع محیط‌زیست به فعالیت‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین در دولت یازدهم اشاره و اهم برنامه‌های اجراشده و در دست اجرا این اداره کل را تشریح کرد.

وی با بیان موضوعات محیط‌زیست استان در سه بخش ساختاری، سیاست‌گذاری و فرابخشی تصریح کرد: در بخش ساختاری موضوع افزایش میزان بودجه تملک دارایی‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان و واحدهای تابعه، بهبود وضعیت ساختار نیروی انسانی و جذب نیرو و توسعه مرکز تحقیقات استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین اضافه کرد: در بخش سیاست‌گذاری موضوع تغییر در بعضی از قوانین ازجمله نحوه پرداخت خسارت حیات‌وحش، تبیین و تدوین بعضی از قوانین در برنامه ششم توسعه ازجمله ارتقای سطح نظارتی سازمان حفاظت محیط‌زیست با رویکرد پاسخگویی دستگاه‌های اجرای به سازمان حفاظت محیط‌زیست، بهره‌برداری از منابع متناسب با توان اکولوژیکی، محدود کردن سلاح‌های شکاری و احیای قانون بند ج ماده 104 و 134، در برنامه سوم توسعه موردتوجه است.

وی تشریح کرد: در بخش فرابخشی نقش دستگاه‌های مربوطه و ضرورت توجه ویژه وزارتخانه‌ها ازجمله وزارت نیرو به توسعه و ایجاد سیستم‌های تصفیه فاضلاب شهری، جهاد کشاورزی توجه به بهره‌وری آب و اصلاح الگوی کشت، سازمان ملی استاندارد در راستای استاندارد حجم بار آلودگی موجود در فاضلاب قابل‌استفاده در زمینه‌های کشاورزی از اهم موضوعات محیط‌زیست استان است.

شمسی‌پور خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع حمایت لایحه‌های هوای پاک، تالاب‌ها، خاک، معافیت از پرداخت هزینه‌های دادگاه از دیگر موضوعات موردنظر این اداره کل است.

به گزارش ایسنا در ادامه این جلسه با توجه به اهمیت جایگاه محیط‌زیست در قوانین، برنامه‌ها و سیاست‌های کلان کشور و شکنندگی محیط‌زیست استان مقررشد مطالبات محیط‌زیست استان در سطح استانی و ملی توسط اداره کل تدوین و به مجمع نمایندگان در جهت پیگیری‌های لازم اعلام شود.

به گزارش ایسنا، مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت همه‌جانبه از محیط‌زیست استان و پیگیری مسائل و موارد قانونی مربوط به محیط‌زیست آمادگی ویژه خود را جهت پیگیری موضوعات محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی تا حصول نتیجه مطلوب در زمینهٔ حفظ محیط‌زیست کشور و استان اعلام کردند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده