ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت داخلی کشور در دنیا بی‌نظیر است‌

وزیر کشور با بیان اینکه بسیاری از کارشکنی‌های دشمنان در داخل کشور به‌موقع خنثی شده است، گفت: امروز ثبات امنیت داخلی کشور در دنیا بی‌نظیر است.

سفر رحماني فضلي وزیر کشور به تبریز

‌به گزارش ایسنا، ‌عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه بارها اراده کردند تا در داخل کشور شورش به‌پا کنند اما موفق نشده‌اند، اظهار کرد: امروز امنیت کشور در منطقه حرف اول را می‌زند.

وی اضافه کرد: با وجود مرز دو هزار و 500 کیلومتری در شرق کشور که همسایگان ما تسلطی بر اداره مرزهای خود ندارند، جمهوری اسلامی ایران توانسته با تیزبینی و رشد به‌موقع، امنیت کشور را تامین کند.

وی گفت: امروز در مرزهای غرب کشور داعش حضور دارد و با طرح‌های مختلف در حال کارشکنی است که وزارت کشور به کمک نیروی انتظامی و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های امنیتی و نظامی توانسته امنیت باثباتی را تامین کند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه هزینه‌های زیادی برای تامین امنیت کشور می‌دهیم، تصریح کرد: نتیجه این هزینه‌ها سربلندی و بالندگی میوه اسلام است و امروز کشور جانانه در مقابل تروریست ایستاده است.

وزیر کشور با اشاره به شرایط ناامن منطقه، تروریست‌پروری، به صحنه آمدن کشورهایی که قبلا پشت پرده علیه ایران کارشکنی می‌کردند و پرورش فرقه‌های تکفیری و انحرافی، خاطرنشان کرد: با تامین سلاح و کمک‌های مالی دشمنان تلاش در بر هم زدن تخریب چهره اسلام و ناامنی منطقه داشتند اما امروز همین گروهک‌ها بلای جان آنها شده و در اروپا و سایر کشورهای دنیا اقدام به شورش و آشوب می‌کنند.

رحمانی فضلی اضافه کرد: امروز دنیا متوجه تفاوت اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی شده است.

وی دلیل اصلی ایستادگی جانانه در مقابل تروریست را، همت مردم، رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و تدبیر دولت دانست و افزود: امروز در سوریه، بحرین، لبنان و عراق درگیری‌ها و نا آرامی‌ها بر سر جنگ احزاب است که ایران اسلامی به کمک مردم از اسلام ناب محمدی در این کشورها حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز موضوعی بدون مشارکت و نقش‌آفرینی ایران در منطقه مطرح نمی‌شود، یادآور شد: آمریکا و اروپایی‌ها به این باور رسیده‌اند که جمهوری اسلامی ایران مدافع اصلی حقوق ملت‌های منطقه و عامل اصلی در برابر مبارزه با تروریست است.

اقتصاد مقاومتی راه حل نجات کشور از رکود است

وزیر کشور در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه با منابع نفتی دیگر نمی‌توان کشور را اداره کرد، یادآور شد: نفت با قیمت صد دلار و قیمت 25 دلار دو تجربه را بر جای گذاشت که دیگر برای مدیریت کشور بر منابع نفتی نباید تکیه کرد و اقتصاد مقاومتی راهگشایی جدید برای پایان رکود است.

رحمانی فضلی مشارکت فکری مردم، وارد کردن سرمایه‌های خرد و کلان مردم به بازار، همکاری در تامین منابع الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی را از راهبردهای حل معضلات اقتصادی کشور عنوان کرد.

وی در بخشی از سخنان خود به موضوع برجام، مخالفت صهیونیست‌ها و کارشکنی بسیاری از کشورهای همسایه علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آنها نمی‌خواستند برجام به سرانجام برسد، اما مذاکرات طولانی مسئولان و سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری، این مهم را به سرانجام رسانید.

وی خارج شدن پرونده ایران از شورای امنیت، تنظیم روابط مالی و پایان تحریم‌ها را از موفقیت های برجام عنوان و تاکید کرد: همچنان آمریکا را اهل صالح نمی‌دانیم و دشمنی با اسراییل و آمریکا ادامه دارد؛ زیرا آن‌ها از دشمنی دست برنداشته‌اند و منافع ملی ما را هدف قرار داده‌اند.

وزیر کشور با بیان اینکه اساس تعادل و توازن قدرت ملی وحدت و انسجام است، خاطرنشان کرد: باید با حمایت از دولت، تقویت و افزایش وحدت ملی و پشتیبانی از رهبری در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرد.

رحمانی فضلی دلیل اصلی نا امنی‌های سوریه، عراق، یمن و برخی از کشورهای منطقه را از بین رفتن انسجام و وحدت ملی ذکر کرد و گفت: دشمنان با ساماندهی برنامه‌هایی از جمله موضوع شیعه و سنی و سایر موارد می خواهند وحدت ملت ایران را از بین ببرند.

وی توصیه کرد: هرکسی که نسبت به انقلاب و اسلام دلسوز است، با وحدت و برادری از رخنه و نفوذ دشمن جلوگیری کند.

وی با اشاره به کاهش قیمت نفت به 25 دلار اظهار کرد: در این دوره اوضاع اقتصادی دنیا نابسامان شد و کشوری مانند عربستان از تمام ذخایر نفتی خود استفاده کرد و ارزش پول روسیه 50 درصد کاهش یافت، اما در همین شرایط کشورمان رشد یک درصدی در اقتصاد را تجربه کرد.

رحمانی‌فضلی ثبات اقتصاد را از مسایل مهم اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: با ثبات اقتصاد، وقتی قیمت نفت تغییر کند دیگر واردات و صادرات و ارزش نرخ دستخوش تغییر نمی‌شود.

استان‌ها برای جذب نقدینگی به رقابت بپردازند

وزیر کشور با بیان اینکه در بازار بیش از 900 هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود است که باید به مرحله تولید و بهره‌وری برسد، افزود: این فرصت خوبی برای رقابت استان‌ها جهت جذب منابع است.

رحمانی فضلی یادآور شد: در همین زمینه تولید، بعد از برجام بسیاری از کشورهای خارجی خواهان حضور و سرمایه‌گذاری هستند که برخی از مسئولان کشوری با آن موافق نیستند.

وی با بیان اینکه به یک حادثه بزرگ تاریخی در منطقه تبدیل شده‌ایم که با وجود تنوع اقوام،مذاهب، نژادها و شرایط نامتوازن اقتصادی، کشور در آرامش کامل به سر می‌برد، اظهار کرد: قدر دانستن شرایط فعلی، خدمت به نظام است و باید قدر خدمت دولت و  مقام معظم رهبری را بدانیم.

وی با بیان اینکه برخی از دوگانگی میان رهبری و  رئیس‌جمهوری دم می‌زنند که این موضوع جفای به وحدت ملی است، تصریح کرد: بارها رئیس‌جمهور اعلام کرده است که سرباز کوچک ولایت است و از قبل از انقلاب تاکنون با رهبر معظم انقلاب دوستی و صمیمیت خاصی داشته‌اند که همچنان ادامه دارد.

رحمانی فضلی اضافه کرد: بارها رئیس‌جمهوری به بنده به عنوان مسئول امنیت کشور خاطرنشان کرده‌اند که فرمایشات مقام معظم رهبری سرلوحه تمام امور قرار بگیرد.

وی متذکر شد: باید در درگاه خداوند پاسخگو باشیم و همیشه شکرگزار نعمت وجود رهبری حکیم و فرزانه که در تمام پیچ و خم‌ها فرمایشات ایشان راهگشا بوده است.

رحمانی فضلی در ارزیابی مدیران مراعات مسایل خاصی را نمی‌کنم و باید برای کارهایی که انجام می‌دهم حجت خاصی داشته باشم، افزود: مدیری را به‌عنوان استاندار منصوب کرده‌ایم که توان بهره‌برداری از امکانات و شرایط موجود در این استان را دارد.

وی با اشاره به سوابق درخشان صالحی در نهاد ریاست جمهوری، عامل موفقیت در اداره استان را وحدت و انسجام مدیران و مسئولان و دوری از اختلاف و دعوا عنوان کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه استان‌های کشور باید برای توسعه وارد رقابت شوند، اظهار کرد: به‌عنوان وزیر کشور مسئول اجرای اقتصاد مقاومتی در 31 استان کشور هستم، که در سه استان این طرح به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود که خراسان شمالی یکی از آنهاست.

رحمانی فضلی تاکید کرد: خراسان شمالی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و اراده عمومی باید مبنی بر این باشد که استان به‌عنوان الگو در سراسر کشور معرف‌ شود.

در این آیین از زحمات سیدعلی اکبر پرویزی قدردانی و محمدرضا صالحی با حکم وزیر کشور به‌عنوان استاندار خراسان شمالی معرفی شد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده