ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولین دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در اولین جلسات خود در هفته آینده ضمن دعوت از وزرای مربوطه برای ارائه گزارش عملکرد، نمایندگان ناظر در شوراها و مجامع مختلف را انتخاب می‌کنند.

صحن مجلس

به گزارش ایسنا، کمیسیون اصل نود مجلس در اولین جلسه خود آیین‌نامه این کمیسیون را مورد بررسی و تصویب قرار می‌دهد.

هم‌چنین در هفته آینده نشست عمومی کمیسیون برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه و تعیین چهار نفر از اعضا برای معرفی به صحن علنی جهت انتخاب دو عضو هیأت مرکزی نظارت بر امر انتخابات شوراهای اسلامی برگزار می‌شود. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در جلسات هفته آینده خود علاوه بر برگزاری نشست کمیته بررسی برنامه ششم، به بررسی و تعیین اولویت طرح‌ها و لوایح معوقه و بررسی لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی خواهد پرداخت.

اعضای کمیسیون آموزش هم‌چنین میزبان وزیر آموزش و پرورش و معاونین ایشان برای معرفی و آشنایی با شرح وظایف این وزارتخانه خواهند بود.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسات هفته آینده خود برگزاری انتخابات شوراها و مجامع از جمله ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، شورای حقوق و دستمزد، شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، ‌هیأت عالی گزینش، شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای عالی اداری را در دستور کار دارند.

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی جهت عضویت در کمیسیون اصل ۹۰، دعوت از رئیس کمیته امتداد جهت ارائه گزارش و بررسی لایحه کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص از دیگر دستورکار های این کمیسیون در هفته آینده خواهد بود.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در جلسات هفته آینده ضمن بررسی لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون اصل نود، نشست با رئیس و معاونین کمیته امداد و  انتخاب اعضای کمیسیون جهت نظارت بردستگاه های مختلف را در دستور کار دارند.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در جلسات هفته انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون اصل ۹۰ و انتخاب نمایندگان برای عضویت در مجامع و هیأت ها از جمله شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور، هیأت نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت، کمیته اجرا و پیگیری هماهنگی های لازم جهت حمایت از انقلاب مردم فلسطین، دبیرخانه دائمی کنفرانس های بین‌المللی فلسطین  و هیأت امنای موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی را در دستور کار دارند.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس هم ضمن انتخاب و معرفی دو نفر از نمایندگان به صحن علنی برای عضویت در شورای عالی انرژی، یک نفر از اعضای کمیسیون جهت عضصویت در کمیسیون اصل نودانتخاب خواهند کرد.

ارائه گزارش معاون قوانین مجلس در حوزه قانونگذااری و تنقیح قوانین و ارائه گزارش معاون نظارت مجلس جهت تبیین نقش نظارتی از دیگر دستورکارهای این کمیسیون در هفته آینده خواهد بود.

کمیسیون برنامه و بودجه نیز به انتخاب و معرفی اعضای ناظر بر کمیسیون بر مجامع و شوراها و هم‌چنین انتخاب عضو کمیسیون اصل نود خواهد پرداخت و در ادامه برنامه کاری پیشنهادی کمیسیون برای سال اول به بحث بررسی گذاشته می‌شود.

 اعضای کمیسیون بهداشت نیز ضمن معرفی نمایندگان ناظر برای عضویت و شرکت در جلسات مجامع و شوراها و انتخاب یک نفر جهت عضویت کمیسیون اصل نود، گزارش حسین مظفر معاون نظارت مجلس در مورد نحوه تعیین ناظرین و گزارش امیدوار رضایی معاون قوانین در خصوص تنقیح قوانین بخش سلامت  را استماع خواهند کرد.

بررسی طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده وهنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می‌کنند، ‌بررسی ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسانه سلامت در رسانه‌های  جمعی و بررسی طرح الزام سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد از دیگر دستورکارهای این کمیسیون در جلسه هفته آینده خواهد بود.

اعضای کمیسیون شوراها نیز در جلسات هفته آینده ضمن بررسی تدوین الگوی جامع تقنینی و نظارتی کمیسیون، انتخابات و معرفی متقاضیان شرکت در شوراهای ملی، انتخاب یکی از اعضای برای عضویت در کمیسیون اصل نود و انتخاب سه نفر از اعضا جهت عضویت در کمیسیون تلفیق برنامه ششم را در دستور کار دارند.

وزیر صنعت نیز میزبان کمیسیون صنایع و معادن در جلسات هفته آینده خواهد بود.

اعضای کمیسیون صنایع ضمن بررسی لایحه اساسنامه شرکت ملی پست و انتخاب یک نفر برای عضویت در کمیسیون اصل نود انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها از جمله شورای رقابت، شورای عالی معادن، ‌شورای عالی صنایع دریایی کشور، شورای عالی استاندارد، شورای اجرایی فناوری اطلاعات، شورای عالی فضایی و کارگروه تعیین مصادیق محتوای جرایم رایانه ای را در دستور کار  دارند.

کمیسیون عمران نیز در جلسات هفته آینده خود میزبان نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران برای استماع گزارش عملکرد و برنامه‌های این حوزه خواهند بود و هم‌چنین گزارش عملکرد نظارتی مجلس را با حضور حسین مظفر معاون نظارت مجلس مورد بررسی قرار می‌دهند.

اعضای کمیسیون عمران هم‌چنین یک نفررا برای عضویت در کمیسیون اصل نود انتخاب می‌کنند و ناظرین این کمیسیون در شورای عالی شهرسازی و معماری، شورای آمایش سرزمینی و شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور انتخاب می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی نیز مهمان جلسه هفته آینده کمیسیون خواهد بود و گزارشی از آخرین وضعیت حوزه حمل و نقل کشور به نمایندگان ارائه می‌کند.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در جلسات هفته آینده میزبان وزیر ورزش و جوانان جهت بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل ورزش کشور خواهند بود و نمایندگان ناظر در این کمیسیون د رشوراها و مجامع و کمیسیون اصل نود را انتخاب می‌کنند.

اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هم ضمن انتخاب یکی از اعضا برای عضویت در کمیسیون اصل نود، ناظرین این کمیسیون در کارگروه تعیین مصادیق محتوای جرایم رایانه ای، شورای راهبردی دادرسی الکترونیکی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را انتخاب می‌کنند.

کمیسیون کشاورزی نیز در جلسات هفته آینده خود میزبان معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست برای ارائه گزارش درباره سیاست‌های  کلی محیط زیست، تشریح اهداف و برنامه‌های این سازمان در سال جاری، پیگیری مصوبات شورای عالی حفاظت از محیط زیست، سیاست‌های  آتی سازمان در برنامه ششم و شهادت سه محیط بان در روزهای اخیر خواهد بود.

اعضای این کمیسیون هم‌چنین ضمن انتخاب یک نفر جهت عضویت در کمیسیون اصل نود، نمایندگان ناظر در شورای عالی آب، شورای عالی ایمنی زیستی و شورای عالی حفاظت از محیط زیست را انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام  

[ منبع این خبر سایت ایسنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده