ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شغل جدید رهبر کره شمالی

این اقدام کیم جونگ اون را در پست رییس عالی دولت قرار می‌دهد. این عنوان هم ردیف «رییس جمهوری» است که در سال 1972 میلادی به کیم ایل سونگ، پدربزرگ کیم جونگ اون داده شده بود. کره شمالی یک کمیسیون عالی حکومتی به رهبری کیم جونگ اون ایجاد کرده است؛ اقدامی که بر کنترل مطلق 33 ساله بر تمامی جنبه‌های حکومتی در این کشور منزوی و مسلح به سلاح اتمی تاکید دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مجمع عالی خلق کره شمالی که هیات قانونگذاری این کشور محسوب می‌شود، روز چهارشنبه در نشستی به اتفاق آرا کیم جونگ اون، رهبر این کشور را به عنوان رییس کمیسیون جدید امور حکومتی انتخاب کرد.

این کمیسیون جدید جایگزین کمیسیون دفاع ملی به عنوان عالی‌ترین بخش دولت و سازمان عالی سیاستگذاری می‌شود.

کیم جونگ نام، رییس مجمع عالی خلق کره شمالی درباره انتخاب کیم جونگ اون برای پست ریاست کمیسیون امور حکومتی، گفت: این اعتقاد راسخ و خواست خلل ناپذیر تمامی پرسنل دولتی و مردم کره شمالی است تا کیم جونگ اون را در این پست عالی حفظ کنند.

چئونگ سئونگ چانگ، یک کارشناس کره شمالی در اندیشکده سه جونگ در سئول گفت: این اقدام کیم جونگ اون را در پست رییس عالی دولت قرار می‌دهد. این عنوان هم ردیف «رییس جمهوری» است که در سال 1972 میلادی به کیم ایل سونگ، پدربزرگ کیم جونگ اون داده شده بود.

این کمیسیون جدید سه معاون دارد که مسئول امور نظامی، حزبی و دولتی هستند.

[ منبع این خبر سایت عصرایران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصرایران، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده