ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کانون کارآفرینی لرستان موجب مشارکت حداکثری در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی لرستان می‌شود

کارآفرینی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: کانون کارآفرینی لرستان می‌تواند یک هم‌افزایی و مشارکت حداکثری را در بحث تصمیم‌گیری‌های مجموعه مدیریت استان داشته باشد و هم اینکه به‌عنوان یک مشاور بسترساز و زمینه‌ساز گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دفتر کانون کارآفرینی استان لرستان که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد به نامگذاری شعال سال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مصادیق  سیاست اقتصاد مقاومتی که باید به آن توجه شود پرداخت به موارد اقتصادی و حمایت همه‌جانبه از مجموعه‌های اقتصادی به‌ویژه بخش خصوصی است.

وی کارآفرینان استان را قابلیت و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای استان دانست و افزود: برای بهره‌گیری کافی از ظرفیت بخش خصوصی اقدام به تشکیل کانون کارآفرینان استان کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به برگزاری جشنواره‌های کارآفرینی در سنوات گذشته اشاره کرد و گفت:  استان لرستان در همه جشنواره‌ها کارآفرین ملی داشته است به‌ طوری‌که سال گذشته لرستان تنها استانی بود که دو کارآفرین ملی داشت که این نشان از ظرفیت و قابلیت حوزه‌های اقتصادی دارد.

وی بیان کرد: امسال که استان لرستان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است همه تلاش‌ها به سمتی مدیریت می‌شود تا بتوانیم از ظرفیت‌های  اقتصادی استان را به فعلیت برسانیم.

آشتاب کانون کارآفرینان استان را حلقه واسط بین مجموعه مدیریت استان و کارآفرینان دانست و خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از توان‌ بخش خصوصی می‌تواند توفیقاتی در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های استان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کانون کارآفرینان استان لرستان ترکیبی از شش نفر از بخش دولتی و شش نفر از بخش خصوصی است اظهار داشت: این کانون ترکیبی از کارآفرینان برتر ، صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه‌های کارآفرینی و به‌نوعی اتاق فکر کارآفرینی برای استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان افزود: ما در حوزه‌های مختلف کارآفرینی به دلیل اینکه بتوانیم نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنیم به این نتیجه رسیدیم که باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود و این کانون به‌ نوعی می‌تواند یک هم‌افزایی و مشارکت حداکثری را در بحث تصمیم‌گیری‌های مجموعه مدیریت استان داشته باشد و هم اینکه به‌عنوان یک مشاور بسترساز و زمینه‌ساز گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی شود.

وی با بیان اینکه  شکل مبنایی این کانون سال 90  تشکیل‌شده است عنوان کرد: اهداف تعریف‌شده برای این کانون منجر به خدمات همه‌جانبه در حوزه‌های مختلف اقتصادی می‌شود.

آشتاب به فعال‌سازی کارگروه‌های تخصصی در این کانون اشاره کرد و گفت: در بحث جذب ایده‌های نوآورانه، نخبگان و ظرفیت‌های علمی که در حوزه کارآفرینی است تاکنون جلسات خوبی برگزارشده است.

وی عنوان کرد: امیدواریم با رسمیت بخشیدن به این کانون بتوانیم زمینه‌ساز رونق اقتصادی، ایجاد و پایداری اشتغال و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده