ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشت گیاهان دارویی در استان بوشهر افزایش می‌یابد

آلوئه‌ورا
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: استان بوشهر دارای اقلیم مناسبی برای کشت گیاهان دارویی از جمله آلوئه‌ورا، کنجد، حنا، هوهوبا، به‌دانه و دیگر محصولات است که امسال کشت این گیاهان افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خسرو عمرانی بعد از ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای از اولویت‌های جهاد کشاورزی استان بوشهر است اظهار داشت: توسعه این گونه‌ کشت‌ها  که استان بوشهر دارای ظرفیت مهمی است ضمن کاهش مصرف آب در افزایش تولید محصولات مختلف گلخانه‌ای موثر است.

وی کشت گیاهان دارویی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به اینکه کشت گیاهان دارویی دارای راندمان بالای تولید و کاهش مصرف آب است توسعه کشت گیاهانه دارویی در استان بوشهر در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی با شرائط اقلیمی استان بوشهر سازگار است افزود: مهم‌ترین گیاه دارویی در استان بوشهر آلوئه‌ورا است که اکنون در گستره‌ 300 هکتاری کشت شده است.

عمرانی با اشاره به اینکه آلوئه‌ورا با مصرف کمترین آب بیشترین تولید نسبت به دیگر گیاهان دارد تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی در استان بوشهر از بعد اقتصادی از مزیت بالایی برخوردار است که توسعه کشت این گیاه در استان بوشهر در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر حمایت از صنایع تبدیلی گیاهانه دارویی گفت: بازاریابی و توسعه صنایع تبدیلی گیاهان دارویی مهم‌ترین اولویت در توسعه کشت این گیاهان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با یادآوری تولید گیاهان دارویی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای اقلیم مناسبی برای کشت گیاهان دارویی از جمله آلوئه‌ورا، کنجد، حنا، هوهوبا، به‌دانه و دیگر محصولات است که امسال کشت این گیاهان افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده