ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

560 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه فاضلاب در شهرهای استان اردبیل هزینه شد

تصفیه فاضلاب
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: از زمان استقرار دولت یازدهم ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و تکمیل شبکه فاضلاب ۹ شهرستان استان اردبیل هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشگین‌شهر، علی آذرنژاد ظهر امروز در جلسه بررسی عملکرد دولت یازدهم در حوزه تاسیسات فاضلاب شهرستان‌های استان در اردبیل اظهار داشت: از زمان خدمت و استقرار دولت یازدهم مبلغ 560 میلیارد تومان برای تکمیل و توسعه شبکه فاضلاب در 9 شهرستان استان اردبیل هزینه شده که آخرین وضعیت پروژه‌های تاسیساتی فاضلاب در شهرستان‌های استان بیانگر اقدامات ارزنده در این حوزه است.

وی با اشاره به ایجاد تاسیسات شبکه فاضلاب در شهرستان پارس‌آباد افزود: تاسیسات فاضلاب در پارس‌آباد در سال 76 شروع شده و پیش‌بینی می‌شود در سال 96 به مرحله بهره‌برداری برسد که طول کل شبکه 215 کیلومتر بوده که 194 کیلومتر آن اجرا شده و در طول خدمت دولت یازدهم 112 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

معاون امور هماهنگی استاندار ی اردبیل گفت: کل اعتبار هزینه شده از شروع پروژه تاسیساتی آب و فاضلاب در پارس‌آباد تاکنون 243 میلیارد ریال است که در سال 92، 83 درصد از جمعیت تحت پوشش بهره‌برداری از این شبکه بوده‌اند که در طول عملکرد دولت یازدهم به 91 درصد افزایش یافته است و پیشرفت فیزیکی پروژه نیز از 80 درصد درسال 92 به 87 درصد در حال حاضر رسیده است و در بودجه سال 95 نیز مبلغ 50 میلیارد ریال برای این پروژه پیش‌بینی شده است.

آذرنژاد تصریح کرد: ظرفیت تصفیه‌خانه در پارس‌آباد 28 هزار مترمکعب با سیستم لجن فعال بوده و تصفیه خانه 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تاکنون 12 میلیارد ریال هزینه شده است اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شبکه 150 میلیارد ریال و همچنین اعتبار مورد نیاز تصفیه‌خانه 96 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی درباره ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر نیر بیان کرد: این پروژه از سال 87 شروع شده و پیش‌بینی می‌شود سال 96 به بهره‌برداری برسد که طول کل شبکه 25 کیلومتر بوده که 23 کیلومتر آن با صرف اعتباری حدود 70میلیارد ریال به مرحله اجرا در آمده و از این میان 46 میلیارد ریال اعتبار اختصاصی در طول دولت یازدهم بوده است که در سال 92 این پروژه 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال حاضر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل افزود: در بودجه سال 95 نیز مبلغ 30 میلیارد ریال برای این پروژه پیش‌بینی شده و جهت تکمیل شبکه نیازمند 75 میلیارد ریال اعتبار است.

آذرنژاد اظهار کرد: پروژه تصفیه‌خانه شهر نیر با 6168 متر مکعب ظرفیت دارای سیستم لجن فعال بوده و 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در حال حاضر 2 هزار میلیون ریال هزینه شده و جهت تکمیل به 71 میلیارد ریال اعتبار دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده