ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد اردبیل در تصمیم‌گیری‌های شهری

مردم نهاد
عضوشورای شهر اردبیل گفت: شهرداری اردبیل باید در تصمیم‌گیری‌های شهری از ظرفیت‌های سازمان مردم نهاد اردبیل استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علیرضا سلیمانی ظهر امروز در جلسه پرسمان و نشست فرهنگی تخصصی فعالان جوان که با موضوع بازنگری شاخص‌های نوین توسعه حقوق شهروندی در سالن جلسات استانداری اردبیل برگزار شد،‌ اظهار داشت: ارتقای معنوی و ارتقای مادی از وظایف مهم شهردای و شورای شهر است که تا زمانی ارتقای معنوی در یک شهر تحقق نیابد، قطعا توسعه مادی و عمرانی شهر نیز امکان‌پذیر نخواهد بود که برای تحقق این امر در ابتدا باید شاخص‌های منفی را به صفر برسانیم.

وی گفت:‌ اگر مباحث کمی رشد نداشته باشد، قطعا در کیفیت نیز موفقیتی حاصل نمی‌شود که ضرورت دارد شهرداری اردبیل در تصمیم‌گیری‌های مباحث شهری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و فعالان حوزه فرهنگی و اجتماعی استفاده کند.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: رعایت حقوق شهروندی فقط جزء وظایف شهرداری و شورای شهر نیست بلکه باید سایر دستگاه‌های اجرایی نیز شهرداری را در انجام این کار یاری کنند که شهرداری اردبیل نیز در حوزه وظایف خود در بخش حقوق شهروندی با فعالیت مناسب در حوزه فرهنگی آن را ارتقاء دهد.

سلیمانی تصریح کرد: خوشبختانه شورای شهر اردبیل در سال‌های 93 و 94 با برگزاری جلسات فشرده و دقیق بودجه شهرداری اردبیل را در راستای توسعه عدالت اجتماعی مصوب کردند که در این بودجه ها توسعه متوازن در همه بخش‌ها به ویژه مناطق مختلف شهرداری اردبیل مورد توجه بوده است.

وی بیان کرد: شهرداری نیز موظف است بر اساس مصوبه شورای شهر تقسیم اعتبارات و بودجه را در حوزه‌های مختلف انجام دهد که در این سه سال بیشترین توجه ما به پروژه‌های اساسی و زیربنایی بوده است.

انتقاد حاضران در جلسه به غیبت یازده عضو شورای شهر و شهردار اردبیل

حاضران در این جلسه که عمدتا جوانان فعال در سازمان‌های مردم نهاد استان اردبیل بودند به شدت از عدم حضور یازده عضو شورای شهر و شهردار اردبیل با وجود دعوت قبلی برای این حضور در این جلسه، انتقاد داشتند.

ناصر ناطق درآبادی و علیرضا سلیمانی دو عضو شورای شهر اردبیل و مدیر فرهنگی شهرداری اردبیل به نمایندگی از طرف شهردار اردبیل در این جلسه حضور یافتند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده