ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتیاد سبب از هم پاشیدگی بنیان خانواده و جامعه می شود

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اعتیاد بلایی خانمان سوز است که بنیان خانواده و جامعه را از هم می پاشد و با فروشندگان و توزیع کنندگان آن باید با قاطعیت برخورد شود و مجموعه های حکومتی همیشه باید نظارت خود را داشته باشند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی روز پنجشنبه در دیدار اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: در حال حاضر مسئله اعتیاد به یک معظل اجتماعی تبدیل شده است و چنین نامگذاری هایی باعث می شود حساسیت و توجهات به موضوع اعتیاد بیشتر شود.
وی اظهارکرد: هرکس اهل دیانت و تقوی باشد و در این ماه بتواند 17 ساعت خود را کنترل کند می تواند در موارد دیگر نیز خود را حفظ و کنترل کند.
وی افزود: روزه از نظر معنوی دارای نتیجه ای به نام تقوی است که قدرت و اراده ای در انسان بوجود می آورد که فرد می تواند در مقابل هر معصیت و منکری ایستادگی و مبارزه کند.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: ضعف تقوی باعث ایجاد مشکلاتی می شود و کسانی که به سمت اعتیاد می روند در اثر ضعف تقوی است و همه کسانی که مواد مخدر مصرف می کنند کمبود تقوی دارند.
وی ادامه داد: ماه رمضان بهترین کمپ ترک اعتیاد است کسانی که یک ماه تقوی داشته باشند و از منکرات دوری کنند می توانند از بسیاری از معاصی و لغزش های دیگر دوردور شوند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اعتیاد عوارض و اثرات زیانباری بر سلامتی دارد و باید عوامل گرایش به سمت مواد مخدر را بصورت ریشه ای شناسایی کرد.
وی یادآورشد: نقش خانواده ها در ایجاد محیطی شاد و کانونی گرم برای فرزندان در جلوگیری از گرایش فرزندان به مواد مخدر نقشی مهم و کارکردی است.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه دشمنان از هر فرصت و وسیله ای برای ضربه زدن به جوامع مسلمان استفاده می کنند، افزود: دشمنان از هر وسیله ای برای ایجاد دردسر و مشکل برای مسلمانان استفاده می کنند حضور آمریکا در افغانستان باعث توسعه کشت مواد مخدر و به تبع آن افزایش آمار مبتلایان به اعتیاد در کشورهای اسلامی شد.
وی افزود: عوامل متعددی در گرایش جوانان به سمت استفاده از مواد مخدر صنعتی وجود دارد که تلاش در جهت حذف این عوامل گامی موثر در پیشگیری از اعتیاد محسوب می شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نقش دشمن در افزایش اعتیاد و ورود مواد مخدر به کشور را باید جدی بگیریم پشت باندهای بین المللی قاچاق مواد مخدر دست سیاستمداران غربی پنهان است.
وی افزود: از هم پاشیدگی بنیان خانواده ها از نتایج مصرف مواد مخدر است که دشمنان بیشترین سرمایه گذاری را روی این موضوع انجام می دهند که بنیان خانواده ها در جوامع مسلمان متزلزل شود.
آیت الله حسینی شاهرودی به راهکارهای عمده در پیشگیری از بازگشت مجدد معتادین بهبود یافته به سمت مصرف مواد مخدر اشاره کرد و گفت: ساماندهی اشتغال و تشویق معتادان بهبود یافته به تشکیل خانواده از مهمترین راه های جلوگیری از اعتیاد مجدد بهبود یافته گان محسوب می شود.
وی افزود: اگر بخواهیم هر مشکلی را بصورت ریشه ای حل کنیم باید مردم به صحنه بیایند حساس کردن مردم نسبت به مسئله خانمان سوز اعتیاد در حل این معظل بسیار موثر است.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان برای مجرمین باید هم هزینه مالی و هم هزینه جسمی ایجاد که با ایجاد فشارهای مالی و جسمی بر معتادین انگیزه برای ترک مواد مخدر در آنها ایجاد شود.
وی ادامه داد: سیگار و استفاده از قلیان مقدمه اعتیاد است وجود تفریحات سالم برای شادی مردم و خانواده ها با هدف جلوگیری از گرایش به سمت استفاده از قلیان و سیگار بسیار موثر است.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم این ماه فرصت ارزشمندی است که انسان ها هم برای زندگی دنیایی و هم برای زندگی اخروی از آن استفاده کنند.
7352/1904

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده