ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برنامه های اوقات فراغت نباید تکلیف مدارانه و خسته کننده باشد

ایلام - ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: تعریف ما از اوقات فراغت این است که نباید برنامه های تکراری سالانه، تکلیف مدارانه و خسته کننده باشد.

عمران خودآموز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای برنامه ها باید به صورت ویژه برنامه ریزی شود و اوقات فراغت دانش آموزان با اجرای برنامه های خلاقانه و مشارکتی غنی سازی شود.
وی تاکید کرد: یکی از مشکلات در این زمینه محدودیت منابع مالی است زیرا با وجود گذشت سه ماه از سال هنوز تکلیف دستگاه های اجرایی در زمینه تخصیص اعتبارها مشخص نشده است.
وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از دستگاه های عضو ستاد ساماندهی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان مکلف به اجرای برنامه هایی در این زمینه است و با وجود تنگناها و محدودیت های موجود برنامه ریزی هایی در مرکز استان و تمامی شهرستان ها انجام شده است.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با بیان اینکه پایگاه های طرح اوقات فراغت در اداره های ارشاد شهرستان ها راه اندازی شده است، گفت: همچنین در تمامی شهرستان های استان انجمن های فرهنگی هنری از جمله شعر و ادب، نمایش، خوشنویسی و موسیقی فعال است و زیرساخت های لازم برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان فراهم شده است.
خودآموز اضافه کرد: انجمن های فرهنگی ظرفیت بسیار خوبی برای مشارکت جوانان و نوجوانان در فعالیت های فرهنگی و هنری است و هنرآموزان فراوانی نیز در استان وجود دارند که سایر دستگاه ها می توانند از توان این افراد برای اجرای برنامه های اوقات فراغت بهره ببرند.
وی بر هم افزایی و هماهنگی دستگاه های اجرایی در زمینه اجرای برنامه های اوقات فراغت تاکید کرد و افزود: این هم افزایی به صورت نسبی وجود دارد اما کافی نیست.
وی اظهار کرد: مصوبه امسال شورای آموزش و پرورش استان در زمینه اوقات فراغت باعث شد استانداری به عنوان دستگاه مادر به این بحث ورود پیدا کند و با ایجاد وحدت رویه از ظرفیت دستگاه ها بیشتر بهره برداری شود.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: با این وجود بخشی نگری و قوانین دست و پا گیر اداری که ملی بوده و تنها مختص استان ایلام نیست، کماکان مانع هم افزایی دستگاه ها در بحث اوقات فراغت است.
خودآموز اضافه کرد: رسانه ها در این زمینه می توانند بسیار موثر باشند و ارتباط دستگاه های اجرایی به منظور هم افزایی بین آنها را ایجاد کنند.
وی تاکید کرد: تنها راه نیز همین است ضمن اینکه رسانه ها باید برنامه های دستگاه های اجرایی در زمینه اوقات فراغت را به خانواده ها اطلاع رسانی کنند تا اثربخشی این برنامه ها بیشتر شود.
7171/6034

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده