ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نرخ حق بیمه سال جاری اعلام شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: با توجه به اعلام نرخ حق بیمه سال جاری، متقاضیان بیمه سلامت همچون سال گذشته بصورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند و از خدمات بیمه پایه بهره مند خواهند شد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت کرمانشاه به نقل از امید قادری اعلام کرد: در خصوص بیمه شدگان صندوق ایرانیان تاریخ اجرای این بخشنامه از زمان ابلاغ یعنی پایان خرداد ماه است و سایر موارد نیز از اوایل سال جاری قابل اجراست.
وی بیان داشت: حق بیمه درمان خانوارهای کارکنان کشوری شاغل و بازنشسته در سال 95 معادل 'شش درصد' حقوق و مزایای مستمر و تا سقف ' 2 برابر' حداقل حقوق مشمولان قانون کار است.
قادری ادامه داد: حداقل حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار در سال 95 مبلغ 'هشت میلیون و 121 هزار و 660 ریال' است.
وی در خصوص حق بیمه افراد تبعی' 2 و سه ' نیز گفت: حق بیمه افراد 'تبعی 2 ' معادل حق سرانه مصوب به مبلغ ' 310 هزار ریال' و افراد 'تبعی سه ' معادل ' 2 نهم ' مازاد بر حق سرانه مصوب به مبلغ ' 378 هزار و 889 ریال' به ازای هر نفر در ماه است.
مدیر کل بیمه سلامت کرمانشاه تاکید کرد: در صورتی که حقوق دریافتی کارکنان کشوری کمتر از حداقل حقوق مشمولان قانون کار باشد، حق بیمه کسر شده معادل حداقل حقوق مشمولان قانون کار خواهد بود.
قادری در ادامه در مورد حق بیمه اقشار نیازمند زیرپوشش سازمان بهزیستی نیز گفت:حق بیمه، بیمه شدگان اصلی و 'تبعی یک'، معادل 'شش درصد' حداقل حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار به مبلغ '487 هزار و 300 ریال' است.
وی افزود: حق سرانه 'تبعی 2 ' این گروه معادل ' 310 هزار ریال' و نیز 'تبعی سه' معادل' 378 هزار و 889 ریال ' به ازای هر نفر در ماه است.
مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه همچنین به موضوع حق بیمه افراد تحت پوشش اصلی و 'تبعی یک'، موسسات مشمول ( 2 نهم ) پرداخت و گفت: این حق بیمه نیز معادل '2 نهم ' از شش درصد حقوق و مزایای مستمر در ماه است.
قادری سهم پرداختی بیمه شدگان و دولت در صندوق بیمه ایرانیان را هر یک معادل '50 درصد' سرانه مصوب اعلام کرد و گفت: مشارکت گروه های نیازمند از نرخ سرانه معادل ' 15 درصد' می باشد.
وی افزود: '100 درصد' نرخ حق بیمه سرانه خدمات درمانی در سال جاری برای بیماران خاص زیرپوشش صندوق بیمه ایرانیان و بیمه سلامت همگانی، توسط دولت تامین می شود.
قادری اعلام کرد: براساس تقسیمات وزارت کشور در شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر که طی سال های مختلف به بالاتر از 20 هزار نفر جمعیت رسیده اند و نیز روستاهایی که به شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر ملحق شده اند، خدمات سلامت کماکان در صندوق روستاییان و با رعایت نظام ارجاع استمرار خواهد یافت.
وی همچنین پوشش بیمه ای اتباع بیگانه سایر اقشار ( دانشجویان، طلاب و خانواده ایثارگران ) را در صورت درخواست بیمه گذار بلامانع اعلام کرد.
7457/8066

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده