ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موافقت با فعالیت یک سازمان مردم نهاد در حوزه محیط زیست در گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر هیات نظارت بر عملکرد سازمان های مردم نهاد گیلان، از موافقت با صدور مجوز فعالیت استانی یک سازمان مردم نهاد در حوزه محیط زیست خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز پنجشنبه در سومین جلسه هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد گیلان در سال جاری اظهار کرد: با فعالیت یک سازمان مردم نهاد در حوزه محیط زیست موافقت شده است.
وی ادامه داد: در این جلسه همچنین در خصوص نظارت بر عملکرد تعدادی از سازمان های مردم نهاد مواردی مطرح و بر ضرورت اقدامات حمایتی از سمن ها تاکید شد.
محمد احمدی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان هم در این جلسه با تاکید بر آموزش سازمان های مردم نهاد، خواستار توانمندسازی این تشکل ها در راستای استفاده بهتر از ظرفیت آنان شد.
وی اضافه کرد: واسپاری بسیاری از خدمات دستگاه های اجرایی به تشکل های اجتماعی می تواند نقش مهمی در ارائه خدمات عمومی داشته باشد.
وی همچنین خواستار نقش فعال تر تشکل های مردم نهاد در توسعه استان و مشارکت دستگاه های اجرایی در زمینه همکاری با این تشکل ها شد.
در این جلسه همچنین در خصوص ساماندهی جمع آوری زکات فطریه توسط موسسه های خیریه و چگونگی رفع مشکلات سمن ها در زمینه مشکلات مالیات و ثبت بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد.
بر اساس آخرین آمار، بالغ بر 300 تشکل مردم نهاد در قالب سازمان هایی همچون انجمن های خیریه، حوزه جوانان، محیط زیست و مددکاری در گیلان فعالیت می کنند.
از این تعداد سازمان های مردم نهاد در استان ، حدود 60 سمن از استانداری و مابقی از نهادهایی از قبیل نیروی انتظامی، اداره کل ورزش و جوانان، بهزیستی و محیط زیست گیلان مجوز گرفته اند.
7294/2007

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده