ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رسیدن ایرلاین‌های فعال به ۵۰ شرکت/ «سلام» را تا اردیبهشت می‌رسانیم

معاون امور فرودگاهی فرودگاه امام (ره) افزایش تعداد مقاصد هوایی را اصلی‌ترین اولویت فعلی این فرودگاه دانسته و معتقد است با ورود هواپیمایی ایرآستانا به ایران تعداد ایرلاین‌های فعال در فرودگاه امام (ره) به عدد ۵۰ رسید.

فرودگاه امام

به گزارش ایسنا، فتاحی در مراسم آغاز پروازهای مستقیم میان ایران و قزاقستان با بیان این مطلب اظهار کرد: ایران در طول سال‌های گذشته ارتباط بسیار محکم و قوی با کشور قزاقستان داشته است. برای ما یک اولویت بسیار مهم وجود دارد و آن بالا بردن تعداد مقاصد پروازی فرودگاه امام خمینی (ره) است که حضور این شرکت قزاقستانی جزئی از این برنامه مهم به حساب می‌آید.

به گفته وی در حال حاضر ۹ ایرلاین ایرانی در فرودگاه امام پروازهای بین‌المللی دارند و با وجود ایرآستانا تعداد شرکت‌های خارجی فعال در این فرودگاه نیز به ۴۱ ایرلاین رسید که در مجموع شرکت‌های هواپیمایی این فرودگاه مهم را به ۵۰ شرکت می‌رساند.

معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه در سال ۱۳۹۴ بیش از هفت میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شده‌اند، اظهار کرد: ما پیش‌بینی می‌کنیم این عدد در سال جاری به حدود هشت میلیون مسافر برسد که بیش از دو برابر بالاتر از ظرفیت فعلی فرودگاه خواهد بود.

فتاحی افزود: از این رو ما نیاز به آن داریم که ترمینال‌های جدید مانند سلام در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد و شرایط ترمینال ایرانشهر نیز در آینده نزدیک مشخص شود.

وی با بیان اینکه ترمینال سلام که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تصریح کرد: برای ما در شرایط فعلی افزایش برخی مسیرهای سطحی در فرودگاه و ارتقاء خدمات به مسافران اهمیت بالایی دارد. ما برای این کار نیازمند تأمین منابع مالی هستیم تا بتوان ترمینال سلام را در آینده نزدیک به بهره‌برداری رساند. در صورتی که این منابع تأمین شود این ترمینال تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

فتاحی همچنین درباره آخرین وضعیت ترمینال ایرانشهر نیز اظهار کرد: در حال حاضر این ترمینال از سوی شرکت مشاور هلندی ناکو در حال انجام مطالعات نهایی است و ما انتظار داریم در آینده نزدیک بحث تصمیم‌گیری برای مکان‌یابی آن نهایی شود. در صورت ساخت این ترمینال ظرفیت مسافرگیری فرودگاه امام (ره) از ۱۸ میلیون در چند مرحله به ۹۰ میلیون مسافر خواهد رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در کنار فضای فرودگاهی بحث شهر فرودگاهی نیز برای ما اهمیت بسیاری دارد. در نظر گرفتن منطقه آزاد تجاری و طرح‌های اقتصادی گسترده در این شهر که در نزدیکی تهران قرار دارد می‌تواند هم برای صنعت هوایی کشور و هم برای اقتصاد ایران نتایج مثبت در برداشته باشد. از این رو تلاش ما این است که این شهر فرودگاهی در آینده نزدیک پیشرفت‌های جدی را تجربه کند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده