ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت بهداشت: ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی کاهش نداشته است

وزارت بهداشت: ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی کاهش نداشته است جامعه > آموزش - قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت درخصوص نحوه تعیین ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال جاری و عدم تغییر این ظرفیت ها نسبت به سال گذشته سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی؛ دکتر حمید اکبری به برنامه وزارت بهداشت برای تثبیت ظرفيت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: تعيين ظرفيت و ضوابط پذيرش دانشجو در مقاطع مختلف بر اساس نتایج ارزشیابی های دوره ای انجام شده توسط هيات‌هاي ممتحنه، ارزشيابي و برنامه ريزي و متناسب با تعداد اعضاي هيات علمي و ساير امكانات انجام مي‌پذيرد و در تعیین ظرفیت های سال جاری در مجموع کاهش ظرفیتی نسبت به سال گذشته نداشته ایم.

دکتر اکبری اظهار داشت: قاعدتا افزایش ظرفیت پذیرش به صورت یک سویه از طرف وزارت متبوع و بدون آمادگی دانشگاهها موجب اختلال در کیفیت آموزش علوم پزشکی شده و این موضوع در برنامه ریزی های حوزه آموزش علوم پزشکی مدنظر قرار گرفته است.

قائم مقام معاون آموزشی گفت» در سال جاری هیچگونه کاهشی در ظرفيت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد نسبت به سال پیش نداشته ایم. با اعمال برخی از سهميه ها مانند سهمیه استعدادهای درخشان با آزمون و بدون آزمون و شکست ظرفیت ها، پذیرش نهایی بیش از آنچه در دفترچه ذکر شده است صورت خواهد گرفت و نتیجتا ظرفیت نهایی پذیرش به ظرفیت سال گذشته نزدیک بوده و با کاهش پذیرش نسبت به سال قبل مواجه نخواهیم بود.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: آموزش پزشکی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین،جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده