فعال سیاسی در همدان: احزاب، پهلوانی سیاسی را به نمایش بگذارند

همدان - ایرنا - دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان گفت: احزاب شیوه پهلوانی، منش مردانگی و بزرگمردی را در سایه وحدت و همدلی و فارغ از گرایش های سیاسی به نمایش بگذارند.

محمود الفت روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پهلونی و منش جوانمردی نه تنها در مباحث سیاسی بلکه در زمینه اقتصاد و فرهنگی نیز موضوعیت دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به تاکید رهبری معظم انقلاب به اقتصاد مقاومتی، احزاب و تشکلهای سیاسی می توانند نقش برجسته ای در تحقق این پیام داشته باشند و به نظر می رسد سخنان رئیس جمهوری در این زمینه هم می تواند محقق شود.
دبیر حزب موتلفه همدان بیان کرد: واژه پهلوانی برخلاف قهرمانی پیشینه ایرانی دارد و مانند قهرمانی واژه وارداتی نیست همچنین پهلوانها انسانهای بزرگ و قابل اعتماد مردم هستند.
الفت با ذکر اینکه توجه به منافع حزبی به جای منافع کشور نشان دهنده منش پهلوانی نیست گفت: برخی از تشکلهای سیاسی منافع خود را در اولویت نخست و منافع ملی را در اولویتهای بعدی قرار می دهند که این رویه آفت زا است.
وی تاکید کرد: منافع کشور باید اولویت اصلی تمامی جریانها باشد نه اینکه برای جریان خود کار کنیم و مصالح کشور را وجه المصالحه قرار دهیم.
دبیر حزب موتلفه همدان با بیان اینکه شکست همیشه بد نیست اظهار کرد: یکی از آفت های اصلی پیروزیهای پی در پی ایجاد غرور کاذب است در حالی که شکست موجب کشف تجربه می شود.
الفت افزود: احزاب سیاسی باید از شکست به عنوان زمینه ای برای کشف تجربه بیشتر و عبرت گیری استفاده کرده چون گذشته ما، حال و آینده امان را می سازد.
وی بیان کرد: شکست احزاب باید بستری برای فرصت آفرینی شود نه اینکه شکست باعث عقب نشینی و دوری آنها از اهداف و اندیشه ها شود چون این رویه برای احزاب خوب نیست.
دبیر حزب موتلفه همدان تاکید کرد: تکیه نکردن به مردم و ارزشها و محور قرار گرفتن جریانها به جای منافع ملی، موجب سرخوردگی مردم و منزوی شدن احزاب شده است.
الفت تاکید کرد: بنابراین با توجه به وجود چنین مسائلی، با همدلی و عبرت گرفتن از گذشته بتوان شکستها را جبران و پهلوانی سیاسی را سرلوحه خود قرار داد تا اگر قهرمان نشدیم پهلوان بشویم.
وی گفت: قهرمانی الزامی ندارد ولی پهلوانی و مردانگی جزو التزامات هر حزب و جریان است بنابراین احزاب باید راستی، درستی و منش مردانگی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی افزود: ادب و اخلاق اسلامی وجه تمایز مسلمانان با دیگر جوامع است و پیروی از سبک و سیاق اسلامی متمایز کننده احزاب خوب از احزاب بد است.
دبیرحزب موتلفه استان همدان اضافه کرد: احزاب در خط نظام می توانند با منش پهلوانی و بزرگواری راستگویی خود را نشان دهند.
الفت با ذکر اینکه احزاب سیاسی می توانند مشاور دولت باشند بیان کرد: احزاب و تشکلهای سیاسی می توانند در رابطه با اقتصاد، فرهنگ و دیگر مسائل کشور به دولت مشاوره بدهند.
وی افزود: احزاب بعنوان جمعی از نخبگان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می توانند در مسائل مختلف کمک حال استان و دولت باشند.
7526/6993

[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعال سیاسی در همدان: احزاب، پهلوانی سیاسی را به نمایش بگذارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX