ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات کشف محموله میلیاردی قاچاق توسط اطلاعات سپاه اعلام شد

فراهانی 12به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،  با تلاش نیروهای سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس محمولۀ چهل و دو هزار کیلوگرمی برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و ششصد میلیون ریال کشف شد.

یک منبع آگاه در رابطه با کشف این محموله قاچاق گفت: این محموله قاچاق فاقد هرگونه اسناد قانونی، گمرکی و تاییدیه سلامت می باشد.

وی با بیان اینکه طِی عملیات غافگیرانه نیروهای سازمان اطلاعات سپاه فجر سه نفر دستگیر شده اند، گفت:  این محموله قاچاق توسط دو دستگاه کامیون از یکی از نقاط مرزی کشور  به شهرستان شیراز منتقل شده است، متهمان دستگیر شده نیز  پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده اند.

این منبع آگاه با تاکید بر عزم سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس بر مبارزه با شبکه های قاچاق کالا، گفت: مبارزه با شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا، تقویت تولید ملی و حفظ اشتغال را پِی داشته و گام موثری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با شبکه های قاچاق مواد غذایی یکی از اهداف مهم سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس است، گفت: پخش محصولات غذایی قاچاق که در اکثر موارد دارای تاییدیه بهداشت و سلامت هم نیستند سلامت جامعه را مورد تهدید قرار می دهد، این محمولۀ برنج قاچاق نیز فاقد هرگونه تاییدیه بهداشت و سلامت بوده است.

این منبع آگاه با بیان اینکه متهم اصلی پرونده به نام " خ . ا " با هوشیاری و اِشراف نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده است، گفت: با تلاش نیروهای امنیتی سپاه فجر و  رصد اطلاعاتی، ارتباطات متهم اصلی با سایر افراد، چگونگی قاچاق محصولات از سوی وی به داخل کشور و نحوه حمل آن به نقاط مختلف کشف شده و  سایر اعضای این شبکه قاچاق نیز تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

 وی در پایان صحبت هایش با تاکید بر اینکه هوشیاری مردم و همکاری با دستگاه های مسئول در برخورد با پدیده شوم قاچاق و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا بسیار تاثیرگذار و مهم است، به روابط عمومی سپاه فجر استان فارس گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرمجاز بخصوص قاچاق کالا، موارد به تلفن 114 ستاد خبری اطلاعات بسیج اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت میزان، سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده