ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگرش مدیران چهارمحال و بختیاری نسبت به یادگیری و آموزش نامطلوب است

شهرکرد- ایرنا- مدیر آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: مدیران این استان نسبت به یادگیری و آموزش نگرش مطلوبی ندارند.

به گزارش ایرنا، علیرضا شجاعی روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: فضای غالب در نظام مدیریتی استان به نحوی است که مدیران و کارکنان خود را نسبت به آموزش و یادگیری دانش های روز بی نیاز می دانند و خود را کمتر در معرض آموزش قرار می دهند.
وی ادامه داد: اشرافیت مدیر و کارمندان هر اداره ای، لازمه اجرای صحیح و مناسب برنامه ها است ،از این رو چنانچه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی خود را نسبت به دانش روز مجهز نکنند،
نمی توانند منشا خدمات باشند.
شجاعی تصریح کرد: بی توجهی مدیران استان نسبت به مقوله آموزش می طلبد تا استاندار در این خصوص تذکرات جدی به مدیران بدهد.
مدیر آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اعلام آمادگی برای برگزاری کارگاه های آموزشی موردنیاز دستگاه های اجرایی استان، افزود: در همین راستا مدیران نمی توانند به بهانه نبود امکانات و فضای آموزشی از برگزاری دوره ها خودداری یا بهانه جویی کنند.
شجاعی، با آسیب شناسی نظام مدیریتی استان و کشور، اظهار کرد: گاهی در انتصاب برخی از مدیران نسبت به احراز شرایط مدیریتی بی توجهی می شود و همچنین ارزیابی دقیق و جامعی از عملکرد مدیران وجود ندارد، از همین رو مدیران انگیزه لازم برای یادگیری دانش های روز ندارند.
وی،تحقق توسعه یافتگی را مشروط به بهره گیری از دانش های نوین و شیوه های مدیریتی جدید دانست و گفت: از این رو ضروری است تا مدیران و کارمندان با بهره گیری از فرایندهای دانش بنیان زمینه توسعه یافتگی استان را فراهم کنند.
شجاعی، از برگزاری 207 دوره آموزشی در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: صدور 6 هزار گواهی نامه آموزشی و برگزاری دوره های بهبود مدیریتی و 14 سمینار تخصصی از مهمترین اقدامات این مدیریت در سال گذشته بوده است.
مدیر آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال جاری نیز کارگاه های پژوهش محور، سمینارهای تخصصی اقتصاد مقاومتی، حقوق شهروندی و آیین تشریفات ویژه مدیران و کارمندان اداری استان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، مدیریت آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری استان چهارمحال و بختیاری طی دو سال متوالی(93 و 94) موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده است.
7363/2097

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده