ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روز جهانی قدس احیاگر هویت اسلامی مسلمانان

راهپیمایی قدس
پژوهشگران و حقوق دانان تاکید کردند که زنده نگه داشتن روز جهانی قدس به معنی بازگرداندن هویت اسلامی به مسلمانان است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد صادق هاشمی رییس مرکز تحقیقات عراق در گفت وگو با العالم اظهار داشت: با توجه به تمامی اصول شرعی و اعتقادات و ارزش های اسلامی و انسانی، بر ما و تمامی مسلمانان جهان واجب است تا به ندای امام خمینی (ره) در زنده نگه داشتن روز جهانی قدس لبیک بگوییم زیرا این اقدام به مثابه بازگشت هوایت اسلامی به مسلمانان است.

هاشمی توضیح داد: این هویت در رویارویی همزمان با طرح صهیونیستی آمریکایی - انگلیسی تجلی می یابد، که بخشی از فلسطین را به اشغال خود درآورده است.

وی افزود: از نظر ما، فلسطین صرفا یک سرزمین مقدس نیست؛ هر چند این موضوع مهمی است اما مهم تر از همه، این است که روز جهانی قدس به معنی اعلام هویت ما و مخالفت با طرح آمریکایی است.

هاشمی تصریح کرد: هر کس که در احیای این روز سهل انگاری کند، در واقع فریب توطئه های آمریکا را خورده است و به بخشی از این توطئه تبدیل شده و یا در مورد آن بیطرف خواهد ماند. وظیفه اخلاقی و انسانی و شرعی از هر مسلمانی می طلبد تا در این روز به ندای امام خمینی (ره) لبیک گوید و مخالفت قاطع خود را با طرح صهیونیسم اعلام کند و بر ضرورت و اهمیت تلاش ها و اتخاذ اقدامات یکپارچه جهت احقاق حقوق حقه فلسطین تاکید کند.

طیب مضماض سردفتردار انجمن حقوق بشر بحرین نیز در مصاحبه با العالم به مناسبت روز جهانی قدس گفت: ما از همه افراد غیور و آزادیخواه و حق طلب می خواهیم تا با ملت فلسطین در مبارزه با صهیونیسم و شهرک سازی هم صدا شوند تا بتواند بار دیگر بر تمام سرزمین خود حاکم شود و تمامی پناهندگان و آوارگان فلسطینی به خانه و کاشانه خود بازگردند.

یاسر الحروی تحصیل کردهِ دانشگاهی و پژوهشگر سیاسی از روز جهانی قدس به عنوان یک روز مهم در بین امت مسلمان و جهان عرب یاد کرد.

وی افزود: در چنین روز بزرگی امت مسلمان و عرب گردهم جمع می شوند و فریاد خود را متوجه اسراییل و آمریکا می کنند.

الحروی تاکید کرد: در چنین روز بزرگی مقاومت پیروز است. مستضعفان در این روز بر علیه مستکبران فریاد برمی آورند و تمامی مسلمانان یک پیام برای آمریکا و اسراییل و تمامی کشورهای مستکبر در جهان می فرستند و طی آن تاکید می کنند که تا آزادی کامل فلسطین در یک صف به هم فشرده باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده