ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز کمپین وزیر کشور بریتانیا برای نخست وزیری

ترزا می
وزیر کشور بریتانیا قصد دارد کمپین خود را برای رهبری حزب محفظه کار و رسیدن به نخست وزیری این کشور را از امروز پنجشنبه آغاز کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "ترزا می" وزیر کشور بریتانیا با ارسال نامه‌ای به روزنامه تایمز تاکید کرده است که کمپین خود را برای رسیدن به ریاست حزب محافظه کار و نخست وزیری بریتانیا از امروز آغاز می کند.

وی در این نامه نوشته است: امروز کمپین خود را برای رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیری پادشاهی متحد آغاز خواهم کرد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بریتانیا به یک نخست وزیر مقتدر و قوی نیاز دارد تا بتواند از دوران نامطمئن اقتصادی و سیاسی به سلامت عبور کند و در بهترین شرایط ممکن از اتحادیه اروپا خارج شود.

وی در ادامه افزود: نخست وزیر بعدی حزب محافظه کار باید کشور و حزب را بار دیگر با هم متحد کند.

52 درصد مردم بریتانیا در این همه پرسی خواستار خروج از اتحادیه اروپا شده اند و تنها 48 درصد از ادامه عضویت در این اتحادیه حمایت کرده اند.

روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی آغاز خواهد شد که نخست وزیر این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، روند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا آغاز می شود.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده است که قصد دارد در اکتبر از این سمت استعفا دهد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که مردم بریتانیا در همه پرسی اخیر از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کرده اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده