ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زنجان در بخش مصرف مواد‌مخدر از ‌استان‌های پاک کشور محسوب می‌شود

معتادانِ «ته‌خطی» وبال گردن اهالی «لب‌خط»
مدیرکل بهزیستی ‌زنجان با بیان اینکه این استان ‌در بخش مصرف مواد‌ مخدر از جمله استانه‌ای پاک کشور محسوب می‌شود، گفت: این امر نشان از اقدامات موثر مسئولان در بخش پیشگیری از اعتیاد و نیز نشات گرفته از فرهنگ عمیق مردم استان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، نمایشگاه طلوعی دوباره به مناسبت گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد‌مخدر و به همت ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر، شهرداری، سازمان بهزیستی و پلیس مبارزه با موا‌دمخدر در محل کارخانه کبریت سابق زنجان برای آگاه‌سازی مردم در راستای پیشگیری از اعتیاد از 10 تا 13 تیرماه بر پا شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه طبق آمارهای اعلامی استان زنجان در بخش مصرف مواد‌مخدر از جمله استانه‌ای پاک کشور محسوب می‌شود، ابراز کرد: این امر نشان از اقدامات موثر مسئولان در بخش پیشگیری از اعتیاد و نیز نشات گرفته از فرهنگ عمیق مردم استان است.

محمد محمدی‌قیداری با تاکید بر اینکه در امر مبارزه با اعتیاد و انجام اقدامات پیشگیرانه باید کارزار رسانه‌ای راه‌اندازی شود، عنوان کرد: به منظور رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده در بخش کاهش میزان اعتیاد در جامعه اقدامات باید با علاقه و عشق باشد نه صرف انجام یک فعالیت و ارائه گزارش.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت در بخش اعتیاد و مبارزه با این معضل خانمان‌سوز نیاز به احساس تعهد داشته و فقط در قالب انجام وظیفه نباید باشد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه هزینه‌ای که برای درمان یک معتاد در نظر گرفته می‌شود چندین برابر هزینه بخش پیشگیری است، بیان کرد: در صورتی که هزینه‌های بخش درمان در حوزه پیشگیری در نظر گرفته شود نتایج مطلوبتری حاصل می‌شود.

وی با اشاره به تعداد کمپهای ترک اعتیاد فعال در استان تصریح کرد: در حال حاضر 9 کمپ ترک اعتیاد دارای پروانه فعالیت در استان به جامعه هدف خدمات‌رسانی می‌کنند.

محمدی با تاکید بر ابلاغ دستورالعمل جدید فعالیتی برای کمپ‌های ترک اعتیاد خاطرنشان کرد: از این پس همه مراکز اقامتی میان‌مدت باید مطابق دستورالعمل ابلاغی فعالیت کرده و خدمات ارائه شده به معتادان تحت درمان باید با استانداردهای ارائه شده منطبق باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده