ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روز قدس روز همراهی و هم صدایی با مردم مظلوم فلسطین است

گنبدکاووس - ایرنا - نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی، روز قدس را روز فریاد آزادی مسلمانان دربند رژیم غاصب و منفور صهیونیستی دانست، گفت: این روز، روز همراهی و هم صدایی با ملت مظلوم فلسطین است.

قرجه طیار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان جهان افزون بر نیم قرن است که در بند اسارت رژیم غاصب صهیونیستی و نوکران استکبار جهانی اسیرند.
وی افزود: در روز قدس نه تنها مسلمانان جهان بلکه همه ملت های آزاده عالم بایستی فریاد حمایت از مظلومان جهان را که مردم فلسطین نماد این مظلومیت هستند و تنها با سنگ غیرت و مردانگی در برابر ارتش تا بن دندان مسلح اسرائیل ایستادگی می کنند، سر دهند.
طیار با اشاره به نامگذاری روز قدس از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی، اضافه کرد: امام راحل نیز همواره تاکید داشتند که روز قدس نه تنها متعلق به مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف است بلکه روز مقابله مستضعفان جهان علیه دنیای استکبار است.
وی تصریح کرد: یاری مظلوم در قرآن و آموزه های دینی، صراحتا مورد تاکید قرار گرفته است و خداوند در آیات زیادی از جمله سوره انفال فرموده اند 'اگر گروهی به خاطر حفظ دین و آیین از شما یاری طلب کنند بر شما لازم است، به یاری آنان بشتابید'، بنابر این حمایت از مظلوم یک وظیفه دینی است.
نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم ایران و دیگر مردم مسلمان در راهپیمایی روز قدس سال های گذشته، برلزوم ادامه این حضور گسترده در روز قدس امسال نیز تاکید کرد.
طیار گفت: مردم شیعه و اهل سنت ایران اسلامی در 37 سالی که از نامگذاری روز قدس می گذرد، با لبیک به ندای بنیانگذار جمهوری اسلامی و جانشین خلف ایشان هر سال با مشت های گره کرده از مظلومیت مردم فلسطین و قدس شریف در برابر استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی دفاع می کنند.
وی با تاکید برحضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس، اضافه کرد: شرکت در این راهپیمایی بر همه مسلمانان شیعه و اهل سنت واحب است زیرا در یک امر دینی، مذهبی و سیاسی حضور می یابند و پرچمی را که امام راحل آن را برافراشته همچنان استوار به اهتزاز درآورند.
شهرستان گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و افزون بر نیمی از جمعیت آن را اهل سنت که بیشتر ترکمن ها هستند، تشکیل می دهند.
/3039/1860

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده