ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ریشه کنی مشکل بیکاری در لرستان به ایجاد نهضت اشتغال نیازدارد

خرم آباد – ایرنا- نماینده مردم شهرستان خرم آباد ودوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری در استان لرستان از حد معمول گذشته و به یک بحران جدی تبدیل شده وبرای ریشه کنی آن باید کانون نهضت اشتغال در استان شکل بگیرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا محمد بیرانوندی در آئین گشایش دفتر کانون کار آفرینی استان لرستان افزود: یکی از مبناهای نام گذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری تلاش مضاعف مسئولان دولتی درحوزه های مورد تاکید ایشان است.
وی اظهار کرد: مشکلاتی که بیکاری در این استان به وجود آورده کمتر از سیل وطوفان نبوده وبرای برون رفت از این مشکلات باید شبانه روزی تلاش کرد.
نماینده مردم خرم آباد ودوره چگنی بیان کرد: برجسته ترین کلام در نشست مشترک دولت ونمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد رونق اقتصادی وحل مشکلات در این زمینه بود.
بیرانوندی ،خلاقیت، جسارت وشفافیت را مشخصه اصلی کارآفرینی دانست واضافه کرد: کارآفرینان با اتکا به خلاقیت ونوآوری وتشخصی وتعریف راه جدید به این مهم دست یافته اند.
وی یادآور شد: کارآفرینان لرستانی باید علاقه خاصی به استان داشته وبرای آن نیز باید هزینه هایی پرداخت کنند وعبور از مشکلات وموانع دولتی بر سر راه سرمایه گذاری وکار آفرینی تاوان این علاقه به لرستان است.
نماینده مردم خرم اباد ودوره چگنی اظهار کرد: مسئولان استانی هم باید بدانند که حضور جوانان لرستانی در عرصه های مختلف برگ برنده ای بوده که باید با اتکا به آن مشکلات وکاستی های بر سر راه کار آفرینی را حل کرد.
بیرانوندی بیان کرد: ما از حقوق گرفته خود استفاده بهینه نکرده ایم و وجود بیش از 500 واحد معطل مانده تولیدی خود گواهی بر استفاده نکردن از سرمایه گذاری وهدر رفت منابع در استان لرستان است.
وی تاکید کرد: مدیریت ارشد استان هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف این واحدها اقدام کرده وراه اندازی آنها را درحد وظیفه واجب خود بدانند.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان در این نشست به وضعیت کاری دفتر کانون کار آفرینی استان اظهار کرد: این تشکل غیر دولتی از کارآفرینان برتر استان تشکیل شده تا درحوزه کارآفرینی به مسئولان دستگاه های اجرایی استان مشاوره ارائه دهد.
علی آشتاب هدف از راه اندازی کانون کارآفرینی را هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه کارآفرینی دانست و بیان کرد: این کانون برای احصا موانع و مشکلات کارآفرینی استان تشکیل شده است.
وی گفت: این کانون که محلی برای تجمع کارآفرینان می باشد و با راه اندازی کارگروه های تخصصی در آن میتواند مشکلات و مسائل حوزه کارآفرینی را شناسایی و راهکار ارائه دهد.
رئیس کانون کارآفرینان لرستان اضافه کرد: حمایت و تشویق کارآفرینان در امور اقتصادی و هم‌سو کردن فعالیت ایشان در راستای توسعه اقتصادی کشور، تشویق و فراهم ساختن زمینه‌های فعالیت در عرصه تولید و تجارت کشور و همچنین فراهم آمدن زمینه حمایت‌های علمی تخصصی مشاوره‌ای و حقوقی از تولیدکننده و بازرگان و پشتیبانی از جمله اهدافی است که این کانون دنبال می‌نماید.
اکبر فکوری افزود: کارگروه‌های تخصصی در زمینه‌های شناسایی موانع کارآفرینی، آموزش و پژوهش، جذب ایده و جذب حامیان کارآفرینی تشکیل وبرای رفع و آسیب شناسی در این زمینه تلاش می نمایند.
وی ادامه داد: این تشکل در سال 90 کار خود را به صورت آزمایش آغاز کرده ودر این زمینه نیز فعالیت های خوبی داشته است که برگزاری سمینار دو روز در مرکز استان با حضور روسای کانون های کارآفرینی کشور از جمله کارهای شاخص این کانون استانی است.
رئیس کانون کارآفرینان لرستان اظهار کرد: مصوبه تشکیل این کانون ها هنوز در مجلس شورای اسلامی به تصویب نرسیده ولی این تشکل ها با هدف ایجاد هماهنگی بین دولت وبخش خصوی در استان وکشور راه اندازی شده است.
معاون هماهنگی وامور اقتصادی استاندار لرستان در جلسه آیین افتتاح دفتر کارآفرینی لرستان اظهار کرد: کارآفرینی یک فرآیند علمی دانشی بوده وباید با هنر وتجربه سرمایه گذاری ادغام تابه یک فرصت مناسب تبدیل شود و دراین مسیر تبدیل شدن نیز بایداز منابع معطل مانده موجو که به خودی خود ارزش هستند استفاده کرد.
مهرداد غضنفری بیان کرد: کارآفرینی از سه زاویه تولید ثروت، انتقال تکنولوژی وایجاد اشتغال شناخته شده ولی این مهم در کشور ما فقط به عنوان ایجاد اشتغال نام برده می شود.
وی افزود: کارآفرین مخاطره پذیر،بوده واز شرایط محیط پیرامون خود تاثیر نمی پذیرد ودر زمان متوقف نخواهد شد.
معاون هماهنگی وامور اقتصادی استاندار لرستان اضافه کرد: کارآفرینی پیامدهای شگرفی برا اجتماع داشته وبهره وری را ارتقا خواهد دادوزمینه ی اقتصاد پویا و ایجاد ثروات را فراهم می کند.
غضنفری بیان کرد: در کانون کارآفرینی استان محوریت با بخش خصوصی بوده وهرجا نیز بخش خصوصی در امر کارآفرینی حضور داشته اشتغال پایدار به وجود آمده است.
وی یادآورشد: در دولت گذشته از خیلی از منابع کشور دراستان لرستان هزینه ای نشده است ولی در دولت یازدهم مدیریت ارشد استان عزم خود را برای استفاده از بخش خصوصی وسرمایه گذاران در این زمینه معطوف کرده و در این راه از هیچ حمایتی دریغ نمی کند.
معاون هماهنگی وامور اقتصادی استاندار لرستان اظهار کرد: کانون کارآفرینان لرستان انتظارات خود را از بخش دولتی احصاء کرده وسازوکمار اجرایی شده آنها را نیز مشخص کند.
7273/6001/ 6155

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده