ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دبیر کل شبکه دانشگاه های جاده ابریشم خواهان برگزاری همایش تمدنی ایران و کره شد

اصفهان- ایرنا- دبیر کل شبکه دانشگاه های جاده ابریشم (SUN) خواهان برگزاری همایش بین المللی تمدن باستان ایران و کره جنوبی در شهر اصفهان شد.

جمهوری کره جنوبی یکی از کشورهای آسیای شرقی با حدود 50 میلیون نفر جمعیت و سابقه تمدنی پنج هزار ساله است.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل ازدانشگاه اصفهان، سانگ دون هوانگ، دبیر کل شبکه دانشگاه های جاده ابریشم این خواسته خود را در دیدار با رئیس دانشگاه اصفهان مطرح کرد.
سانگ دون هوانگ، در این دیدار گفت: در صورت برگزاری این کنفرانس، بودجه آن را متقبل خواهیم شد.
وی همچنین با اشاره به ارتباط اصفهان و گیانگجو، از شهرهای کره جنوبی خاطرنشان کرد: قرار است فستیوال بزرگ فرهنگی در اصفهان با همکاری مسئولان این شهر برگزار شود.
گیانگجو یا گیونگجو (gyeongju) یکی از شهرهای تاریخی کرهٔ جنوبی است.
سانگ دون هوانگ همچنین با اشاره به نقش دانشگاه ها در تحکیم و ارتقای سطح زندگی شهری گفت: حل مشکلات شهری بر عهده دانشمندان است.
وی هدف از سفر به کشورهای حوزه تاریخی جاده ابریشم را ترغیب دانشگاه ها برای همکاری در برنامه ریزی شهری دانست و افزود: 52 دانشگاه از 22 کشور عضو شبکه دانشگاه های جاده ابریشم هستند.
وی ادامه داد: از ایران نیز دانشگاه های علامه طباطبایی و قزوین به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شده اند.
رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به نقش و عملکرد دانشگاه ها در گسترش فرهنگ و تمدن در شهرها، بر تحکیم روابط دانشگاه های جاده ابریشم تاکید کردوخواهان گسترش ارتباطات علمی، آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه ها شد.
هوشنگ طالبی با استقبال از پیشنهاد برگزاری کنفرانس بین المللی تمدن باستان ایران و کره در اصفهان افزود: ارتباط نزدیک دانشگاه اصفهان با شهرداری و میراث فرهنگی استان، زمینه لازم برای برگزاری این کنفرانس را فراهم می کند.
نخستین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم سال 2015 با حضور 800 نفر از 32 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از 21 کشور از سراسر جهان در شهر گیانگجو کره به منظور پایه ریزی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم برگزار شد.
دومین مجمع عمومی نیز آگوست 2016 در دانشگاه مطالعات خارجی هانکوگ شهر سئول کره جنوبی برگزار می شود.
این مجمع، چهار موسسه شامل شبکه اتحادیه روسای دانشگاه های جاده ابریشم، انجمن بین المللی جاده ابریشم، شبکه اتحادیه دانشجویان دانشگاه های جاده ابریشم و ارکستر سمفونی (silkroadia) را تاسیس کرده است.
برخی از طرح های آینده مجمع نیز شامل تبادل استاد و دانشجو، برگزاری سمپوزیوم های دانشگاهی و فستیوال های ورزشی و فرهنگی مانند مسابقه عکاسی و طرح مارکوپولوی قرن 21 است.
جاده ابریشم، شبکه راه های به هم پیوسته با هدف بازرگانی در آسیا بود که شرق، غرب و جنوب آسیا را به هم و به شمال آفریقا و شرق اروپا پیوند می داد.
این مسیر تا قرن پانزدهم میلادی به مدت یکهزار و 700 سال، بزرگترین شبکه بازرگانی و ارتباطی دنیا بود.
با توجه به تحول های علمی و اقتصادی در شرق؛ اهمیت جاده ابریشم در تحول اقتصادی کشورهای آسیایی و عضویت دانشگاه های برجسته از کشورهای اروپایی همچون ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان و روسیه در شبکه دانشگاه های جاده ابریشم (SUN )، عضویت در این شبکه گام موثری در همکاری های علمی و دانشگاهی و گسترش مبادلات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و دیگر کشورها در مسیر تاریخی جاده ابریشم می شود.
ت/3011/ 6022

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده