ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همدردی هنرمندان با مردم فلسطین در «رنگ رهایی»

تهران- ایرنا- مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزاری نمایشگاه رنگ رهایی را نمادی از همراهی و همدردی هنرمندان با مردم مظلوم فلسطین دانست.

مرتضی گودرزی دیباج روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا افزود: در این نمایشگاه آثار گرافیک جمعی از هنرمندان مرکز تجسمی حوزه هنری و هنرمندان جوان دیگری که با این مرکز همکاری دارند با موضوع فلسطین و روز قدس به نمایش در آمده است.
وی درباره انتخاب عنوان «رنگ رهایی» برای این نمایشگاه اظهار کرد: این عنوان مفهومی را در خود به صورت مستتر دارد و آن تحقق آرزوی دیرین مسلمانان جهان، یعنی آزادی قدس است؛ به عبارت دیگر، در درون این شعار یک نوع تمنا، آرزو و دعوت به همراهی و همدلی مردم نهفته است.
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره 80 اثری که از 20 هرمند به این نمایشگاه رسیده، توضیح داد: آثار این نمایشگاه عمدتاً پوستر هستند؛ البته دو اثر حجمی هم مرتبط با موضوع قدس و اسرائیل داریم؛ شاید تا روز شنبه هم یکی دو کار دیگر نیز به این مجموعه اضافه شود.
بر اساس گفته گودرزی دیباج، موضوع تمامی این آثار در ارتباط با آزادی قدس و فلسطین، مظلومیت مردم فلسطین ، اشاعه گری و تبیین ماهیت رژیم صهیونیستی است که ما همواره بر آنها تأکید داریم.

** آزادی قدس؛ با هر حرکتی در هر گوشه ای از جهان
وی در پاسخ به اینکه برگزاری این دست نمایشگاه ها تا چه حد می تواند به موضوع آزدی قدس شریف کمک کند، گفت: قطعاً هر حرکتی در هر نقطه ای از جهان انجام شود، حتی اگر کوچک هم باشد، مؤثر است. افراد زمانی که کار می کنند نباید به این توجه کنند که کار آنان کوچک است یا بزرگ؛ بلکه باید بر کیفیت، مداومت و افزایش دانشِ هنری خود تأکید کنند.
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری تأکید کرد: از طرفی ابزار و امکانات نوین هم باید برای عرضه و به نمایش در آوردن چنین آثاری به کمک بیایند؛ به عنوان مثال، این نمایشگاهی که ما اکنون برگزار کرده ایم تنها در سطح یک گالری است؛ این باید در سطح کشور تکثیر و پخش شود، در کنار آن جلسات نقد و تحلیل برگزار، و به زبان ها و شیوه های مختلف عرضه شود.
وی تصریح کرد: نخستین کاری که ما به عنوان مرکز تجسمی انجام می دهیم «تولید یک نمونه آثار» است؛ وظیفه ما تولید و نمونه سازی آثار هنری فاخر است؛ در نتیجه پس از آنکه کاری انجام شد از دست ما باید خارج شود و مجموعه های دیگر برای نشر و توزیع به کمک بیایند.
گودرزی دیباج یادآور شد: بحث نشر و توزیع، بحث مهمی است که در دوره جدید باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم.
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در پاسخ به اینکه آیا آثار ارائه شده به نمایشگاه «رنگ رهایی» برای نخستین بار و صرفاً با هدف شرکت در این نمایشگاه تولید شده اند، اظهار کرد: بخش جدی آنها برای نخستین بار است، و بخشی هم سال گذشته نیز در یکی دو نمایشگاه ارائه شده اند؛ منتهی با توجه به اینکه مخاطبان محدودی از نمایشگاه دیدن می کنند این آثار همواره برای آنان تازگی دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، نمایشگاه رنگ رهایی شب گذشته نهم تیرماه گشایش یافته و به مدت 10 روز تا 30 تیر ماه از ساعت 9 تا 18 همه روزه (به‌ جز ایام تعطیل) در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نشانی خیابان حافظ، نبش سمیه میزبان علاقه مندان است؛ البته به علت آنکه جمعه یازدهم تیرماه روز جهانی قدس است به طور استثنا در این روز تعطیل نمایشگاه پذیرای مخاطبان است.
در «رنگ رهایی» نزدیک به 80 اثر از احمد آقا قلی‌زاده، مرتضی اسدی، سید عبداله حاجی سیدحسن، محمد خزائی، ابوالفضل خسروی، محمدرضا دوست محمدی، یونس رجبی، سید حمید شریفی، صابر شیخ رضایی، قباد شیوا، ابوالفضل عالی، امیر عبدالحسینی، سعید عجمی، حمید عجمی، مصطفی گودرزی، سیدحسن موسی‌زاده، مصطفی ندرلو، علی وزیریان، حسین یوزباشی، علی اصغر یوزباشی و فرهاد ابراهیمی به نمایش عموم گذاشته شده است.
فراهنگ**9362** 1568

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده