ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیانیه های ادارات و نهادهای گلستان برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

گرگان - ایرنا - شماری از ادارات، نهادها و ارگان های مستقر در استان گلستان در آستانه روز جهانی قدس (جمعه آخر ماه مبارک رمضان) با صدور بیانیه های جداگانه مردم همیشه بیدار و آگاه این خطه را همراه با سایر هموطنان به شرکت پرشور در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، روابط عمومی ارشد نظامی آجا در استان های گلستان و مازندران با صدور اطلاعیه ای مردم را به شرکت پرشورتر از سال های قبل با توجه به حساسیت فراوان منطقه ای و بین المللی در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.
در این اطلاعیه که نسخه ای از آن به ایرنا مرکز گلستان نمابر شد، آمده است: امروز جوانان، مردان و زنان و کودکان و کهنسالان فلسطینی و لبنانی با مقاومتی مثال زدنی و پولادین دژ محکمی در برابر زیاده خواهی استبداد بین المللی و امپریالیسم جهانی تشکیل داده و با پیروزی های غرور آفرین مایه عزت مسلمانان و آزادیخواهان جهان شده و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و استکبار جهانی زده اند.

***
سازمان بسیج رسانه استان گلستان نیز در بیانیه ای اعلام کرد که روز قدس میراث گران‌بهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی (ره) است که بیانگر اعتقاد و پایبندی‌اش به اندیشه وحدت و انسجام اسلامی مقابل زورگویان عرصه جهانی است .
بیانیه افزوده است: انقلاب اسلامی ایران که از بدو تاسیس همواره وحدت مسلمین را شعار محوری خود قرار داده است، همچنان بر این شعار اصرار دارد و محور مشترک این وحدت را مساله قدس و آزادی آن می‌داند.
بسیج رسانه گلستان همه مسلمین جهان را به چاره اندیشی برای آلام مردم فلسطین، بحرین، یمن ، سوریه و عراق فرا خوانده و گفته است: ضمن حمایت از این ملت‌ها، با حضوری پر شور و همراه مردم بزرگ ایران و دیگر ملت‌های مسلمان، آزادی قدس شریف را در روز قدس فریاد خواهیم زد و اطمینان داریم که با فریادهای حق طلبانه مسلمانان و سیل خروشان امت اسلامی، روزی آرمان امام راحل مبنی بر آزادی قدس را به نظاره خواهیم نشست و در مسجدالاقصی نماز شکر و وحدت را اقامه خواهیم کرد.
درادامه می خوانیم: صهیونیست غاصب باید بداند حکومت اسلامی و به ویژه مردم شریف و انقلابی ایران همواره از حقوق به‌حق ملت فلسطین حمایت کرده و غده سرطانی اسرائیل غاصب را محکوم می‌کند.
بسیج رسانه گلستان افزوده است: امسال اهمیت گرامی داشت روز قدس بیشتر از همیشه است و جهان اسلام و مجامع اسلامی باید قدرتمندانه‌تر از سال‌های قبل به یاری مردم مقاوم فلسطین بشتابند، سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم در کشور بحرین و اضمحلال تروریستهای تکفیری داعش در عراق و سوریه باعث شده تا مراسم روز قدس امسال کانون توجهات جهانی باشد .
در پایان می خوانیم: ما فعالان بسیجی رسانه‌های استان گلستان یک بار دیگر ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) و با پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز جمعه، همگام با مردم خداجوی ایران اسلامی در راهپیمایی باشکوه روز قدس شرکت می کنیم.
بسیج رسانه گلستان همچنین افزوده است که از آحاد رسانه‌های استان انتظار داریم در راستای اعتلای حرکت استکبارستیزی و ضد صهیونیستی روز جهانی قدس پرتلاش‌تر از گذشته حاضر شوند و این روز حماسی را از دریچه قلم، دوربین و سایر ابزارهای رسانه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار کنند.

***
دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز در آستانه آخرین جمعه ماه رمضان، با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، بر حضور گسترده مردم فهیم ایران اسلامی و جامعه فرهیخته دانشگاهی در این راهپیمایی عظیم تاکید کرد.
در این بیانیه آمده است: ابتکار هوشمندانه امام خمینی(ره)، احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) مبنی بر نامیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، فقط مختص جهان اسلام نیست بلکه همۀ وجدان های بیدار با هر دین و مسلکی در اقصی نقاط این جهان پهناور آن را پذیرفته و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف، در تب و تاب هستند.
در ادامه بیانیه می خوانیم: در شرایطی که کشتار کودکان و زنان غیرنظامی در کشورهای اسلامی منطقه و به دست تروریستهای تکفیری و داعش هر روزه دامنه گسترده تری به خود می گیرد و اغلب کشورهای غربی و عربی سکوت اختیار کرده اند، مسلمانان ایران اسلامی و مردم کشورهای منطقه و همة آزادیخواهان فریاد برآورده اند که ادعاهای مزورانه حقوق بشر دولت های غربی در خصوص انسان دوستی، گزافه‌ای بیش نیست و به یک شعار و اهرم پوچ تبلیغاتی مبدل گشته است.
در پایان این بیانیه تصریح شده است: اینک ما استادان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان در حالی که دلهایمان را در چشمه زلال شب های قدر شستشو داده ایم، در آستانه روز جهانی قدس، جنایات اشغالگران و حامیان غربی آنان را محکوم کرده و اعلام می داریم که در راهپیمایی این روز حضورگسترده خواهیم داشت.

***
پایگاه بسیج کوثر شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد و از آحاد مردم دعوت کرد که در این راهپیمایی شرکت کنند.
در این بیانیه آمده است: سال هاست که به برکت روشنگری نظام جمهوری اسلامی، مساله قدس و فلسطین به مهمترین دغدغه جهان اسلام مبدل شده است، اگرچه در سایه سکوت مرگبار جوامع بشری و موضع منفعلانه آنان، جنایات رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان بی دفاع فزونی یافته است.
این بیانیه ادامه می دهد: امید است امسال نیز مردم شریف و متعهد گلستان با حضور پر شور در راهپیمایی روزجهانی قدس ضمن اعلام حمایت همه جانبه از مسلمانان فلسطین و ابراز نفرت و انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی، موجب دلگرمی مردم آزاده و بی دفاع فلسطین شده و با اقتدار ثابت کنند که سرنوشت قدس و مسلمانان با یکدیگر پیوندی عمیق و ارتباطی جدا نشدنی دارد.

***
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز در بیانیه ای جامعه فرهنگ و هنر استان را به شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.
در این بیانیه آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس در شرایطی از راه می رسد که مسأله قدس شریف و فلسطین به عنوان مهم‌ترین دغدغه جهان اسلام، همچنان سمبل همبستگی و نقطه ثقل وحدت امت اسلامی در رویارویی با رژیم اشغالگر قدس و نمادی از مقابله مسلمانان و مستضعفان جهان با طرح‌های استکباری می‌باشد.
این بیانیه در پایان ضمن گرامی داشت روز قدس بر حضور گسترده کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و اهالی فرهنگ و هنر در راهپیمایی این روز تاکید کرده است و از عموم ملت مومن و شهیدپرور ایران اسلامی نیز دعوت کرده تا همچون گذشته با حضور یکپارچه با آرمان‌های قدس شریف تجدید میثاق و فریاد رسای خود را در حمایت از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین به گوش جهانیان برسانند.

***
روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان نیز برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد و اعلام نمود که بدون شک نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی(ره) را باید به‌عنوان نقطه عطفی در رهبری حکیمانه آن پیر فرزانه در جهان اسلام و ودیعه‌ای ارزشمند از سوی خداوند به انقلاب اسلامی، مردم مسلمان و ستم‌دیده جهان قلمداد کرد.
در این بیانیه ضمن نثار خالص‌ترین درودها به ارواح طیبه شهیدان انقلاب اسلامی و روح پر فتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی،زیر بیرق اتحاد، بر افراشته شده از سوی رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) از همه فرهنگیان،دانش آموزان و اولیا برای مشارکت پرشور و فعالانه در راهپیمایی روز قدس دعوت شده است.

***
اداره کل راه و شهرسازی گلستان با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، از مردم همیشه در صحنه استان خواست که با شرکت در راهپیمایی این روز، حمایت خود را از ملت محروم فلسطین و گروه‏های مبارز فلسطینی در جهت همبستگی و ایستادگی یکپارچه در برابر رژیم صهیونیستی اعلام کنند.
به گزارش اداره روابط عمومی این اداره کل، در این بیانیه آمده است: تجلی وحدت و اتحاد اسلامی مسلمانان در ابتکار هوشمندانه و دوراندیش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، ضرورتی است که همواره مورد تاکید امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) بوده است.
در بیانیه تاکید شده است که حمایت از ملت فلسطین و گروه‏های مبارز فلسطینی در جهت همبستگی و ایستادگی یکپارچه در برابر رژیم صهیونیستی و افشای هویت و نیات نامشروع این رژیم و بهره برداری صهیونیست ها از جریانات تکفیری - تروریستی به منظور برهم زدن امنیت کشورهای اسلامی و عربی، از جمله مواردی است که در روز قدس سال جاری باید مورد توجه قرار گیرد.
اداره کل راه و شهرسازی گلستان از آحاد مردم آزاده جهان به ویژه ملت ایران و هم استانی هاز دعوت کرده تا با شرکت گسترده در آیین های روز جهانی قدس، حمایت و پشتیبانی خود را از آرمان فلسطین و قدس شریف و مبارزات مشروع و قهرمانانه علیه اشغالگران صهیونیست اعلام کنند.

***

علی اصغر فاضلی مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان گلستان روز قدس را روز مقابله با مستکبرین دانست و از حضور پرشور جامعه بزرگ ایثارگری استان و پرسنل بنیاد در راهپیمایی روز قدس خبر داد.
به گفته وی حضور ملت ایران و مردم شهید پرور گلستان در راهپیمایی روز قدس باعث دلگرمی مسلمانان فلسطین خواهد بود لذا در جمعه آخرماه مبارک رمضان جامعه شاهد و ایثارگر استان گلستان و پرسنل بنیاد شهید با پیروی از فرمان تاریخی امام خمینی (ره) واطاعت از فرامین رهبرمعظم انقلاب اسلامی همزمان باسراسر کشور در صفهای فشرده و دوشادوش مردم ولایت مدار و شهید پرور بامشت های گره کرده ندای ا...اکبر نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف را سرخواهند داد.
وی تصریح کرد: در این روز همه آحاد مردم در سراسر جهان همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی کودکان و مردم مسلمان فلسطین به نمایش می گذارند.

***
مدیر کل راه آهن شمال شرق 2 نیز روز قدس را روز مبارزه با استکبار جهانی بویژه اسرائیل غاصب (صهیونیسم جنایتکار ) دانست و از حضور کارکنان راه آهن در راهپیمایی این روز خبر داد.
محمدرضا قربانی ادامه داد: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی می‌باشد، روز ایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی دارند.

***
فرماندار گرگان هم با صدور بیانیه ای مردم این شهرستان را به تکرار حماسه های همیشگی در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: روز قدس، روز دفاع از ملت فلسطین و مردم مظلومی است که با نام خدا و تأسی به ایمان اسلامی، با اسرائیلی که در اعمال جنایتکارانه و کشتار وحشیانه در فلسطین و لبنان به هیچ اصل انسانی و قانونی و بین المللی پایبند نیست، مقابله می کنند.
سیدعباس حسینی افزوده است که ابتکار حکیمانه امام راحل در سایه توجهی که انقلاب اسلامی ایران به موضوع فلسطین دارد، بیداری و تقویت روحیه استکبارستیزی در میان مسلمانان و مستضعفان جهان را به دنبال داشته و باعث جلوگیری از بلندپروازی های رژیم غاصب اسرائیل و تحقق رؤیای آنان گردیده است.
6204/1648

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده