ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دو هزار و 169 نفر در استان مرکزی خون اهدا کردند

اراک - ایرنا - مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون دوهزار و 169 نفر در این استان خون اهدا کردند.

دکتر فاطمه السادات مهدویانی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان اهدای خون رمضان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد نشان می دهد.
وی اظهار کرد: 126 نفر از اهدا کنندگان خون را زنان با 66 درصد رشد شامل می شود.
وی گفت: تهیه پلاکت در ماه مبارک رمضان برای بیماران نیازمند از طریق پلاکت فریزیس بود که حجم پلاکت تولیدی نسبت به مدت مشابه 54 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: پلاکت فریزیس نوعی اهدای خون است که فقط بخشی از خون مانند پلاکت را جدا و باقی را به بدن اهدا کننده باز می گرداند که با استفاده از دستگاه اتوماتیک و کاملا استریل انجام می شود.
مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: کسانی که به اهدای پلاکت خون اقدام می کنند ظرف مدت 72 ساعت پلاکت از دست رفته جبران می شود و به میزان قبلی باز می گردد.
دکتر مهدویانی افزود: اهدای پلاکت از عوامل کمک کننده در بند آمدن خونریزی است که بیماران سرطانی و قربانیان تصادف ها و جراحی قلب مورد استفاده قرار می گیرد.
وی گفت: 43 هزار نفراز مردم نوع دوست استان مرکزی سال گذشته با اهدا خون موفق شدند رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دهند که از این میزان اهدا کننده 50 درصد مستمر محسوب می شوند.
وی گفت: اهدا کنندگان زن استان با 7،5 درصد کل اهدا، رتبه سوم کشور را سال گذشته به دست آوردند.
سازمان انتقال خون ایران در سال 1353 تاسیس شد و با ایجاد آن انتقال خون در ایران قانونمند شد و در حال حاضر سازمان انتقال خون در ایران بالاترین و تنها مرجع تصمیم گیری در زمینه تامین و توزیع خون و فرآورده های خونی سالم در کشور است.
6991/

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده