ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرکت در راهپیمایی روز قدس ادای دین به مسلمانان فلسطین است

سمنان- ایرنا - شماری از مردم و مسئولان استان سمنان حضور همه جانبه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس را لبیک به امام راحل و رهبر معظم انقلاب و ادای دین به مردم مسلمان و مظلوم فلسطین اعلام کرده اند.

به گزارش ایرنا ، مردم مظلوم فلسطین بیش از 50 سال است که زندگی را در زیر آتش توپ و تانک رژیم غاصب صهیونیستی سپری می کنند و ضروری است، ملت های مسلمان جهان تا آزادی قدس شریف و نابودی رژیم اشغالگر اسرائیل، حامی و مدافع حقوق فلسطینان باشند.
روز قدس روز حمایت از این مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین است، حمایت های مردمان مسلمان دیگر کشورها، نویدی برای آزادی گمشده در میان کوچه پس کوچه های فلسطین است.
ما مسلمانان باید دست به دست هم بدهیم و با صدای خود گوش غاصبان نه تنها فلسطین بلکه تمام کشورهای مورد ستم واقع شده را کر کنیم، ما مسلمانان باید در روز قدس فریاد آزادی برای مردم مظلومی که آرامششان در گلوگاه تنهایی آن ها گم شده است، سر دهیم.
روز جهانی قدس، حرکت رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که به دستور امام خمینی (ره) از یک سال پس از انقلاب ایران، در آخرین جمعه ماه رمضان و در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود .
صهیونیسم جنایتکار از سال 1948 میلادی سرزمین فلسطین را از دست ساکنانش خارج کرد و تحت سلطه نیروهای اشغالگر خود قرار داد.
یک دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان در گفت و گو با ایرنا گفت: مردم مظلوم فلسطین نیاز به حمایت و پشتیبانی مردم کشورهای اسلامی دارند و شرکت کردن در روز قدس یک وظیفه است.
الهام عبدوس افزود: اگر در روز قدس تمام مسلمانان جهان به حمایت از مردم فلسطین به پاخیزند باعث امیدوارتر شدن مردم فلسطین و جدی تر شدن آن ها در مقاومت خواهد شد.
وی اظهار کرد: من نیز همراه با همسر و خانواده خود در این روز شرکت خواهم کرد و به مردم فلسطین می گویم ما مردم ایران از شما ملت رزمنده دفاع خواهیم کرد و مردم فلسطین هیچ وقت تنها نیستند.
وی اضافه کرد: روز قدس نمایش وحدت ، اتحاد و انسجام امت بزرگ اسلامی است.
یکی دیگر از شهروندان سمنانی گفت: دشمن اصلی ایران و تمام کشور های اسلامی اسرائیل است.
حسن فرجی به ایرنا افزود: همه مسلمانان باید اسرائیل را دشمن خود بدانند، زیرا این کشور غاصب همانطور که در فلسطین با نیرنگ وارد شده است، خواستار نفوذ و غصب دیگر کشورهای اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به دستور امام خمینی (ره)، شرکت در روز راهپیمایی قدس را برخود و خانواده ام یک وظیفه می دانم و اگر تمام مردم در این روز شرکت کنند، اسرائیل از قدرت و بیداری این مردم خواهد ترسید و از نیرنگ و اشغالگری دست خواهد کشید.
وی ادامه داد : مشت های گره کرده مردم در راهپیمایی روز قدس پیکر رژیم اشغالگر اسرائیل و دیگر کشورهای جنایتکار را به لرزه در می آورد.
شهرواند دیگری از مهدیشهر گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس کوچک ترین حرکتی است مردم می توانند با انجام آن ندای آزادی خواهی و حق طلبی را در جهان طنین انداز کنند.
فاطمه طاهری افزود: هرچه راهپیمایی روز قدس با شکوه تر برگزار شود به همان میزان قوت قلب مردم مظلوم فلسطین بیشتر خواهد شد و آن ها استوارتر و با اقتدار بیشتر برای آزادسازی سرزمینشان مبارزه خواهند کرد.
وی اظهار کرد: روز قدس از ماندگارترین یادگارهای امام خمینی (ره) در جهان اسلام است و امام راحل جمعه آخر ماه مبارک رمضان را برای دادخواهی مظلومان فلسطین تعیین کرد.
وی بیان کرد: پیام حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، اعلام نفرت و انزجار ملت ایران از اسرائیل و ظلم جهانی است و همه ما باید حضور گسترده در این روز بزرگ داشته باشیم.
طاهری با بیان اینکه روز جهانی قدس تاثیر زیادی در زنده نگه داشتن فلسطین داشته است، افزود: روز جهانی قدس نماد استکبار ستیزی و انزجار ملت ایران از زورگویان و سلطه گران جهان است.
استاندار سمنان در گفت و گو با ایرنا شرکت در راهپیمایی روز قدس را وظیفه ذاتی هر مسلمان ذکر کرد و افزود: رزمندگان فلسطینی وقتی حمایت مردم را می بینند قدرت و توان بیشتری برای مبارزه و ادامه راه پیدا می کنند.
محمدرضا خباز با تاکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: مردم با شرکت در راهپیمایی روز قدس به عنوان یک وظیفه دینی وانسانی برای تحقق آزادی ملت مسلمان فلسطین و ملت های مورد ستم واقع شده لبنان، سوریه، یمن و همه کشورهای اسلامی همصدا می شوند.
وی تصریح کرد: حضور تک تک ما در روز قدس اول باید برای ادای وظیفه، دوم نوعی تقویت و پشت گرمی برای مردم مظلوم فلسطین باشد و سوم اگر به اسرائیل اجازه بیشتری داده شود او طمع در ایران می کند.
خباز افزود: به طور حتم انسان مسلمان باید نسبت به جامعه اسلامی و بشریت احساس مسئولیت کند همه این ها دست به دست هم می دهند و تبدیل می شود به روز قدس و این روز بسیار محترم و مقدس است.
استاندار سمنان یادآور شد: روز قدس ، یادگاری از امام خمینی (ره) برای ملت ایران است که امروز جنبه جهانی و بین المللی پیدا کرده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در گفت و گو با ایرنا گفت: روز قدس روزی مشترک بین تمام مسلمانان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است که نمادی از کفرستیزی مسلمانان است.
حجت الاسلام علی شکری افزود: روز قدس به عنوان نماد وحدت تمام مسلمانان است و همراهی دولت ها و حکومت‌ها با ملت های مسلمان، تنها راه براندازی رژیم غاصب صهیونیسم و آزادی قدس شریف است.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) و رهبری طلایه داران این حرکت ملی و بین المللی هستند، افزود: مردم ایران نیز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و حمایت خود را هر ساله به رخ جهانیان می‌کشند.
وی افزود: روز قدس روز بین‌المللی مبارزه با رژیم صهیونیستی است، زیرا امروزه شاهد بیداری ملتها هستیم و در بسیاری از کشورهای اسلامی نیز راهپیمایی این روز بزرگ را برگزار می کنند.
شکری با اشاره به حمایت رژیم صهیونیستی از تروریست ها در سوریه ،عراق و یمن خاطرنشان کرد: مردم با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، باید به اسرائیل نشان دهند که تمام پلیدی های حاکمان این رژیم را می شناسند و خواستار از بین رفتن این رژیم هستند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: راهپیمایی روز قدس برای مردم مظلوم فلسطین در ادامه مبارزات و ایجاد وحشت در استکبار جهانی، می تواند دلگرم کننده باشد و ملت مسلمان با حضور پرشکوه و با شعارهای حماسی و انقلابی، حمایت خود را از مجاهدان و رزمندگان فلسطینی اعلام می کنند.
امام خمینی (ره) در سال 1358 آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس برگزیدند تا مسلمانان جهان، هبستگی خود برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین و حقوق قانونی آن ها، به صورت راهپیمایی به نمایش بگذارند.
گزارش: خدیجه سلطانی پور
7342/6026.

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده