ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتباط صنعت و دانشگاه راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی است

همدان- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در جمع دانشگاهیان درباره ضرورت استفاده از دانش و تخصص دانشگاهیان برای حل مسائل سیاسی و اقتصادی کشور گفت: برای رفع مشکلات باید ارتباط بخش صنعت با دانشگاه مستحکم تر شود.

اکبر عروتی موفق روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد: دولت باید مجموعه های صنعتی را به سمت دانشگاه ها سوق دهد تا حوزه صنعت بتواند از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه ها استفاده کند.
وی ادامه داد: دانشگاه ها بارها اعلام کرده اند که می توانند یافته های علمی خود را در اختیار بخش صنعت قرار دهند اما بخش صنعت تاکنون این ارتباط را برقرار نکرده و نیازهای خود را به دانشگاهیان عرضه نکرده است.
وی اضافه کرد: اگر نیازهای بخش صنعت به دانشگاه ها اعلام شود می تواند موضوع تحقیقات علمی دانشگاهیان قرار گیرد و نوآوری و خلاقیت عرصه های علمی وارد عرصه صنعت شود و عرصه صنعت را به تکاپو وا دارد.
عروتی موفق بیان کرد: پیشرفت همه جانبه کشور به زیرساخت های علمی نیاز دارد و این توسط دانشگاه ها و مراکز عالی و تحقیقاتی تامین می شود و اگر کشوری بدون اینکه زیرساخت های نظری و تئوری خود را درست کنند بخواهد اقداماتی انجام دهد محکوم به شکست است.
وی اظهار کرد: هر جای دنیا اگر پیشرفتی در عرصه های اقتصادی سیاسی فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده به دلیل زیرساخت های علمی و اندیشه ای بوده که در دانشگاه ها پی ریزی شده و سپس در مقام اجرا و عمل در دست مجریان قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: ما در عرصه اقتصادی باید وارد رقابت های مهارتی شویم و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درونزا باید برای خروج از بحران ها پایه های اقتصادی کشور را مستحکم تر کنید که این پایه ها در تعامل مستقیم صنعت با مراکز علمی و آموزشی محکم می شود با توجه به شعار سال در اولین اقدامات باید این ارتباط و پیوند برقرار شود.
1181/6993

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده