ارتباط صنعت و دانشگاه راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی است

همدان- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در جمع دانشگاهیان درباره ضرورت استفاده از دانش و تخصص دانشگاهیان برای حل مسائل سیاسی و اقتصادی کشور گفت: برای رفع مشکلات باید ارتباط بخش صنعت با دانشگاه مستحکم تر شود.

اکبر عروتی موفق روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد: دولت باید مجموعه های صنعتی را به سمت دانشگاه ها سوق دهد تا حوزه صنعت بتواند از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه ها استفاده کند.
وی ادامه داد: دانشگاه ها بارها اعلام کرده اند که می توانند یافته های علمی خود را در اختیار بخش صنعت قرار دهند اما بخش صنعت تاکنون این ارتباط را برقرار نکرده و نیازهای خود را به دانشگاهیان عرضه نکرده است.
وی اضافه کرد: اگر نیازهای بخش صنعت به دانشگاه ها اعلام شود می تواند موضوع تحقیقات علمی دانشگاهیان قرار گیرد و نوآوری و خلاقیت عرصه های علمی وارد عرصه صنعت شود و عرصه صنعت را به تکاپو وا دارد.
عروتی موفق بیان کرد: پیشرفت همه جانبه کشور به زیرساخت های علمی نیاز دارد و این توسط دانشگاه ها و مراکز عالی و تحقیقاتی تامین می شود و اگر کشوری بدون اینکه زیرساخت های نظری و تئوری خود را درست کنند بخواهد اقداماتی انجام دهد محکوم به شکست است.
وی اظهار کرد: هر جای دنیا اگر پیشرفتی در عرصه های اقتصادی سیاسی فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده به دلیل زیرساخت های علمی و اندیشه ای بوده که در دانشگاه ها پی ریزی شده و سپس در مقام اجرا و عمل در دست مجریان قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: ما در عرصه اقتصادی باید وارد رقابت های مهارتی شویم و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درونزا باید برای خروج از بحران ها پایه های اقتصادی کشور را مستحکم تر کنید که این پایه ها در تعامل مستقیم صنعت با مراکز علمی و آموزشی محکم می شود با توجه به شعار سال در اولین اقدامات باید این ارتباط و پیوند برقرار شود.
1181/6993

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتباط صنعت و دانشگاه راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX