ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بورس كالاي ايران عضو فدراسيون بورس هاي جهاني شد

  رييس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در مراسم امضا تفاهمنامه همكاري ميان بورس كالاي ايران و بورس كالاي پاكستان، از عضويت بورس كالاي ايران در فدراسيون بورس هاي جهاني WFE خبر داد.

به گزارش بورس کالا، صبح امروز طي نشستي رسمي در سازمان بورس و اوراق بهادار كه با حضور اعجاز علي شاه رييس بورس كالاي پاكستان، محمد فطانت رييس سازمان بورس و اوراق بهادار، حامد سلطاني نژاد مديرعامل بورس كالاي ايران و مديران ارشد بازار سرمايه برگزار شد، تفاهمنامه همكاري ميان بورس كالاي ايران و بورس كالاي پاكستان منعقد شد.
فطانت رييس سازمان بورس در اين نشست گفت: بورس كالاي ايران كه براي عضويت در فدراسيون بورس هاي جهاني درخواست داده بود، به تازگي با دریافت نامه ای از سوی این نهاد، عضو WFE شد و امیدوارم اين اتفاق خوشايند براي بازار سرمايه ايران به زودی براي ساير بورس هاي كشور نیز رخ دهد. 
حامد سلطاني نژاد مديرعامل بورس كالاي ايران نيز در اين باره گفت: ما به خاطر شرايط تحريم از عضويت در نهادهاي بين المللي محروم بوديم اما با ورود به دوران پساتحريم فرصتي ايجاد شد تا بتوانيم به عضويت فدراسيون بورس هاي جهاني دربياييم. 
وي با بيان اينكه فدراسيون بورس هاي جهاني، معتبرترين تشكل و نهادي است كه بورس ها مي توانند عضو آن شوند، به مزاياي اين عضويت اشاره كرد و اظهار داشت:
تطبيق بورس كالاي ايران با استانداردهاي بين المللي، ارتباط هرچه بهتر و بيشتر با بورس هاي كالايي دنيا، حضور در كارگاه هاي تخصصي فدراسيون و تبادل تجربيات و دانش و همچنين معرفي و به اشتراك گذاشتن بازارهاي جديد مالي در بين اعضا و در نهايت، توسعه فعاليت هاي اقتصادي مانند پوشش ريسك هاي كشوري از طريق بورس ها از جمله مزاياي عضويت بورس كالا در WFE به شمار مي رود.

[ منبع این خبر سایت تابناک، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده