ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک نماینده مجلس: از خشونت علیه زنان نباید به راحتی عبور کرد

یک نماینده مجلس: از خشونت علیه زنان نباید به راحتی عبور کرد جامعه > خانواده - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها می توانند مانع از خشونت علیه زنان شود به ویژه در مواقعی که برخی از موارد مصداقی خشونت علیه زنان از جمله خشونت های کلامی و خشونت فیزیکی، از سوی فرد خاطی به عنوان مصداق تضییع حقوق فردی زنان و خشونت تلقی نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پروانه مافی، گفت: در این میان روشنگری و تنویر افکار عمومی در این حوزه کار کارشناسانی و مداوم را طلب می کند و همراهی مداوم و مستمر رسانه ها را می طلبد.

این عضو لیست امید همچنین در پاسخ به این سئوال که عملکرد رسانه تا چه حد می تواند مانع خشونت علیه زنان شود گفت: مهار خشونت در جامعه یکی از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار برای داشتن جامعه ای سالم و موفق است البته خشونت تعاریف و مصادیق گوناگونی از جمله خشونت خانگی، خشونت کلامی و زبانی، خشونت اجتماعی و خشونت خیابانی دارد که متاسفانه زنان همواره در معرض تمامی این خشونت ها قرار می گیرند.

نماینده مردم تهران یاداور شد: بسیاری از تحقیقات در این خصوص نشان داده است تعداد زنانی که به طور متوسط تجربه خشونت کلامی، خانوادگی و نظایرآن را تجربه کرده اند قابل توجه است . این موضوع در عین سادگی بسیاری از مشکلات اجتماعی در سطح جامعه را در پی خواهد داشت از این حیث به جرأت می توان گفت اگر کم و کاستی در زمینه های دیگر قابل اغماض باشد نبایستی از مسئله خشونت علیه زنان به راحتی عبور کرد، رفتارهای اجتماعی در خانواده نهادینه می شوند و با تکرار و ترویج به اصلی قابل قبول تبدیل می شوند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به اینکه عصر حاضر عصر رسانه است و دسترسی های فردی به حجم اطلاعات با زمانی که رسانه ها به چاپی و غیر و چاپی دسته بندی می شدند تغییر کرده است گفت: رسانه ها همانطور که می توانند در ترویج ناهنجاری های اجتماعی موثر باشند می توانند با روشنگری و متمرکز کردن توجه آحاد جامعه، به موارد خشونت زا، و شناسایی زمینه های بروز خشونت، از ادامه رفتار یا هنجار غلط در جوامع جلوگیری کنند.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: زمانی که اخلاق رسانه ای در جامعه تبیین شود و هر فرد رسانه ای خود را نسبت به رفتار رسانه ای مسئول بداند، طبیعی است گفتمان اعتدال خود به خود شکل می گیرد.

پروانه مافی در پاسخ به این سئوال که آیا رسانه می تواند بستر مناسبی برای برقراری گفتمان اعتدال، توسعه و زن باشد گفت: قطعا رسانه یکی ابراز های رسیدن به توسعه متوازن است و در این موضوع شکی وجود ندارد ولی مسئله با این پرسش ها نمایان می شود که آیا رسانه معیارهای اعتدال را دارد یا خیر؟ اگر رسانه معیار های اعتدال را اجرا نکند آیا می تواند منشأ تغییر تحول باشد؟

وی با تاکید بر اینکه ابتدا باید به این سئوالات پاسخ داده شود ادامه داد: زمانی که اخلاق رسانه ای در جامعه تبیین شود و هر فرد رسانه ای خود را نسبت به رفتار رسانه ای مسئول بداند، طبیعی است گفتمان اعتدال خود به خود شکل گرفته و زنان هم که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند می توانند در فضای ایجاد شده راه رسیدن به توسعه متوازن را طی کرده و اشتغال آزادتر و تحصیل آرامتری را دنبال نمایند. ولی زمانی که مشی اعتدالی هنوز تبیین نشده باشد و هرکس بنا به دید شخصی اعتدال را تفسیر کند مطمئنا رسانه ها نیز عملکرد متفاوتی را از خود نشان می دهند.

۴۷۲۳۳

کلید واژه ها: زنان روزنامه نگار - فراکسیون زنان - زنان آسیب‌پذیر - خشونت علیه زنان - زنان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین،جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین،جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده