اعضای جدید به کمیته 3 تخصصی وزارت راه و شهرسازی راه یافتند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران جزییات افزایش اعضای حقیقی و حقوقی کمیته تخصصی شماره 3 وزارت راه و شهرسازی را توضیح داد.

به گزارش ایرنا، کمیته تخصصی شماره 3 وزارت راه و شهرسازی ذیل شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران قرار دارد و به موضوع «معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش» مرتبط است. تشکیل این کمیته در سال 1393 تصویب شد.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی،‌ «فرزانه صادق مالواجرد» گفت: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در راستای قانون شورای‌عالی و برای کیفی کردن مصوبات شورا تصمیم گرفت برای اعتلای محیط زیست کشور اعضای جدیدی به کمیته تخصصی خود بیفزاید.
صادق‌مالواجرد تاکید کرد افزایش و جایگزینی اعضای جدید با توجه به موضوع های میراث‌فرهنگی، مرمت و طراحی‌شهری رخ داد و افزود: تصمیم بر آن شد که از سه عضو حقوقی و اعضای حقیقی بهره ببریم.
به گفته وی، نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی اعضای حقوقی کمیته تخصصی شماره 3 را تشکیل می دهند که نماینده وزارت راه و شهرسازی دبیر کمیته است.
همچنین بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، شاهین حیدری، اصغرمحمد مرادی، جهانشاه پاکزاد، سیدمحمد بهشتی و ایرج کلانتری استادان دانشگاه در رشته های معماری، طراحی‌شهری و مرمت در مرحله نخست برگزیده شدند و سپس مهدی حجت، محسن حبیبی و امیر فرجامی به آنان پیوستند.
این مسئول وزارت راه و شهرسازی گفت: در آخرین تصمیم مقرر شد به اعضای پیشین سیاوش صابری، غفاری و مروارید قاسمی و زهرا اهری اضافه شوند.
به گفته وی، شاهین حیدری، اصغر مرادی و جهانشاه پاکزاد به دلیل مشغله کاری، هنوز در این کمیته حضور نیافته اند.
مدیرکل دفتر معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش گفت: به پیشنهاد معاون محیط‌ زیست سازمان محیط‌ زیست، مجید مخدوم به عنوان نماینده محیط‌ زیستی در نشست ها حضور خواهد یافت که نخستین حضور وی هشتم تیرماه بود.
اقتصام**9186**1961

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضای جدید به کمیته 3 تخصصی وزارت راه و شهرسازی راه یافتند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX