ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعضای جدید به کمیته 3 تخصصی وزارت راه و شهرسازی راه یافتند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران جزییات افزایش اعضای حقیقی و حقوقی کمیته تخصصی شماره 3 وزارت راه و شهرسازی را توضیح داد.

به گزارش ایرنا، کمیته تخصصی شماره 3 وزارت راه و شهرسازی ذیل شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران قرار دارد و به موضوع «معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش» مرتبط است. تشکیل این کمیته در سال 1393 تصویب شد.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی،‌ «فرزانه صادق مالواجرد» گفت: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در راستای قانون شورای‌عالی و برای کیفی کردن مصوبات شورا تصمیم گرفت برای اعتلای محیط زیست کشور اعضای جدیدی به کمیته تخصصی خود بیفزاید.
صادق‌مالواجرد تاکید کرد افزایش و جایگزینی اعضای جدید با توجه به موضوع های میراث‌فرهنگی، مرمت و طراحی‌شهری رخ داد و افزود: تصمیم بر آن شد که از سه عضو حقوقی و اعضای حقیقی بهره ببریم.
به گفته وی، نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی اعضای حقوقی کمیته تخصصی شماره 3 را تشکیل می دهند که نماینده وزارت راه و شهرسازی دبیر کمیته است.
همچنین بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، شاهین حیدری، اصغرمحمد مرادی، جهانشاه پاکزاد، سیدمحمد بهشتی و ایرج کلانتری استادان دانشگاه در رشته های معماری، طراحی‌شهری و مرمت در مرحله نخست برگزیده شدند و سپس مهدی حجت، محسن حبیبی و امیر فرجامی به آنان پیوستند.
این مسئول وزارت راه و شهرسازی گفت: در آخرین تصمیم مقرر شد به اعضای پیشین سیاوش صابری، غفاری و مروارید قاسمی و زهرا اهری اضافه شوند.
به گفته وی، شاهین حیدری، اصغر مرادی و جهانشاه پاکزاد به دلیل مشغله کاری، هنوز در این کمیته حضور نیافته اند.
مدیرکل دفتر معماری، طراحی‌شهری و بافت‌های واجد ارزش گفت: به پیشنهاد معاون محیط‌ زیست سازمان محیط‌ زیست، مجید مخدوم به عنوان نماینده محیط‌ زیستی در نشست ها حضور خواهد یافت که نخستین حضور وی هشتم تیرماه بود.
اقتصام**9186**1961

[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده