ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارزش صادرات مرغ قزوین باید به 100 میلیون دلار در سال افزایش یابد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: با فعال سازی ظرفیت های خالی در امر تولید مرغ، ارزش صادرات این محصول در استان باید به 100 میلیون دلار در سال افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی استان قزوین که با هدف برنامه ریزی برای حل موانع صادرات مرغ و کشمش برگزار شد، افزود: در راستای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی باید تولید مرغ استان از 53 هزار تن در حالت فعلی به 103 هزار تن افزایش یابد.
به گفته استاندار قزوین، در حالت ایده ال و با داشتن برنامه مناسب برای صادرات حتی می توان تولید مرغ استان را سالانه به 120 هزار تن افزایش داد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر می توان به جای ارسال مرغ استان به بازار تهران، آن را به خارج از کشور نیز صادر کرد.
همتی ادامه داد: اگر تولیدکنندگان مرغ بتوانند برای صادرات و یا افزایش آن برنامه ریزی داشته و آن را محقق کنند، از حمایت های ویژه استانی نیز برخوردار شده و مشوق های صادراتی نیز دریافت می کنند.
وی از تامین سرمایه در گردش تولید کنندگان مرغ استان در قالب ارائه تسهیلات بانکی و کمک های اعتباری صندوق حمایت از توسعه کشاورزی برای افزایش ظرفیت تولید خبر داد و گفت: در مرحله نخست باید شاهد افزایش 20 هزار تنی تولید این محصول بود و سپس آن را به دو برابر افزایش دهیم.
نماینده عالی دولت در استان قزوین خواستار هم پوشانی تولیدکنندگان و صادرکنندگان مرغ و تخم مرغ در استان شد و افزود: یکی از مشکلات صادرات این نوع محصولات آن است که متاسفانه تولیدکننده و صادر کننده داخلی در بازارهای خارجی به ضرر یکدیگر فعالیت کرده و این مهم به بازار هم آسیب می رساند.
استاندار قزوین در ادامه خواستار تشکیل یک اتحادیه صادرات مرغ و تخم مرغ در استان شد و اضافه کرد: تحقق این موضوع موجب مدیریت صادرات شده و استاندارد ها و لوازم مربوط به این حوزه را به تولیدکنندگان گوشزد می کند.
همتی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار حل مشکل تولید کنندگان کشمش و برنامه ریزی برای افزایش سطح صادرات این محصول شد و گفت: تولیدکنندگان کشمش باید مسائل و مشکلات خود را به همراه راهکار مناسب به شکل مکتوب به ما ارسال کنند.
وی ادامه داد: باید موانع پیش روی صادرات را با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی از بین ببریم.
استاندار قزوین در پایان اضافه کرد: برای آشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات تولیدکنندگان مرغ، تخم مرغ و کشمش در استان پس از ماه مبارک رمضان برنامه بازدید از واحدهای تولیدکننده این محصولات در دستور کار قرار می گیرد.
در این نشست،تولیدکنندگان مرغ و کشمش در استان قزوین به تشریح مسائل و مشکلات خود پرداختند.
استان قزوین دارای 422 واحد تولید کننده مرغ گوشتی و 59 واحد تولید تخم مرغ است.
سال گذشته 53 هزار تن گوشت مرغ و 69 هزار تن تخم مرغ در استان قزوین به تولید رسید.
براساس آخرین آمار استان قزوین با تولید سالانه 50 هزار تن کشمش رتبه نخست کشور را رد اختیار دارد.
3013/8054

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده