ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی از اولویت های اصلی پلدختر است

خرم آباد- ایرنا- فرماندار پلدختر گفت: اجرایی و عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی از اولویت های اصلی این شهرستان به شمار می رود .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، نورالدین درمنان روز پنجشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان پلدختر افزود: برنامه ریزی در جهت تعیین موضوع اقتصاد در شهرستان پلدختر انجام خواهد شد و هدف از آن اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت تدبیر و امید است .
وی گفت: در این راستا از طرح ها، پیشنهادها و ایده ها در جهت تولیدات بومی و محلی ، پتانسیل و ظرفیت های گردشگری در شهرستان و نیروی انسانی و فناوری های نوین حمایت می شود که معنی اقتصاد مقاومتی در همین راستا است .
وی افزود: هر دو هفته یک بار جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در بخش اجرا و عمل در شهرستان تشکیل می شود و برای دستگاه های شهرستان برش اقتصادی مشخص شده که مطالعه شده و باید به تعهدات آن عمل شود .
فرماندار پلدختر با بیان این که سند اشتغال شهرستان امری ضروری و باید برای مدیران اجرایی نصب العین قرار گیرد گفت: سند اشتغال یک میثاق نامه و سوگند نامه ای است که مدیران دستگاه های اجرایی باید در راستای تحقق آن تلاش کنند زیرا این سند زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی است .
درمنان با بیان این که در پایان سال گزارش عملیاتی این سند باید به اطلاع استاندار برسد ، افزود: در این خصوص از سهل انگاری هیچ مدیری عذر و بهانه ای پذیرفته نیست و همه باید در اجرایی کردن آن تلاش کنند .
وی به پیش بینی 40 پروژه در شهرستان پلدختر در سند اقتصاد اشاره کرد و گفت:سند اشتغال در کنار سند اقتصاد مقاومتی می تواند زمینه اشتغالزایی در شهرستان را فراهم کند و مدیران اجرایی اگر پیشنهاداتی در این رابطه دارند ارایه دهند تا در صورت تصمیم گیری ستاد اقتصاد مقاومتی در استان به سند شهرستان اضافه شود .
درمنان به خسارات ناشی از عبور تانکرهای عراقی به زیر ساخت های شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: پلدختر در مسیر جاده ترانزیتی شمال به جنوب واقع شده که روزانه حدود دو هزار و 300 تریلر نفت کش عراقی از این محور عبور می کنند و جاده های مواصلاتی این شهرستان محل تردد آنها واقع شده اند .
وی گفت: عبور تریلرهای نفت کش از این محور نه تنها به زیر ساخت های شهرستان خسارت جدی وارد می کند بلکه سریال تکراری واژگون شدن آنها موجب آلودگی منابع آب و خاک و محیط زیست می شوند .
وی افزود: انتقال خطوط لوله نفت از این شهرستان به استان های مجاور محیط زیست شهرستان را به خطر می اندازد از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می خواهیم که به این مطالبات شهرستان توجه و آنها را پیگیری کنند .
فرماندار پلدختر گفت: استاندار لرستان محور پلدختر – خرم آباد را به عنوان محور نمونه گردشگری معرفی کرد که این موضوع می تواند فرصتی باشد تا بخشی از مشکل بیکاری و سه هزار شغلی که این شهرستان در اثر احداث آزاد راه از دست داد را جبران کند .
7272/6001

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده