ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خرید گندم در همه مناطق استان زنجان آغاز شده است

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان گفت: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در همه شهرستان های این استان آغاز شده است و کار خرید طی هفته های آینده شتاب بیشتری می یابد.

رسول منصوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرید گندم از دو هفته گذشته در این استان آغاز شده است و کشاورزان محموله های مازاد بر نیاز این محصول مهم را به مراکز خرید مستقر تحویل می دهند.
وی اظهار کرد: این شرکت امسال با مهیا کردن شرایط لازم بیش از 300 هزار تن گندم خریداری خواهد کرد که این میزان چهار هزار میلیارد ریال گردش مالی برای کشاورزان به همراه دارد.
منصوری افزود: تاکنون 12 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان خریداری شده که این میزان طی هفته های آینده افزایش چشمگیری خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان ادامه داد: امسال قیمت پایه خرید گندم با احتساب چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیر مفید به ازای هر کیلوگرم گندم 12هزار و 700 ریال تعیین شده که این رقم سال گذشته 11 هزار و 550 ریال محاسبه و پرداخت شد.
وی یادآوری کرد: امسال بانک کشاوری به عنوان بانک عامل پرداخت وجوه گندم خریداری شده از کشاورزان را بر عهده دارد که برای سهولت بیشتر نیز نسبت به ایجاد شعبه های سیار مبادرت شده است.
منصوری افزود: بر این اساس امسال در شهرهای زنجان، خدابنده، ابهر و خرمدره و ایجرود به ترتیب 52، 130 ، 35 و 27 هزار تن گندم خریداری خواهد شد.
وی اظهار کرد: در شهرهای ماهنشان، طارم و سلطانیه نیز به ترتیب 30،یک هزار و 25 هزار تن گندم خریداری می شود که در مجموع 300 هزار تن را شامل می شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان خاطرنشان کرد: از 41 مرکز خرید این استان 38 مرکز اعم از سیلوهای دولتی، کارخانه های آردسازی، سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تعاون روستایی استان آماده دریافت گندم مازاد بر نیاز کشاورزان هستند و سه مرکز دیگر نیز طی روزهای آتی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
پارسال 231 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شد و میزان مبلغ پرداخت شده نیز دوهزار و 630 میلیارد ریال بود که 22 هزارو 460 محموله گندم از هفت هزار و 535 کشاورز خرید و به سیلوها تحویل داده شد.
6085/7320

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده