ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار:پروژه های عمرانی هرمزگان نیاز به اعتبار ملی بیشتری دارند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به وجود سیستم چانه زنی در کشور در توزیع اعتبارات، گفت: در این راستا باید از ظرفیت نمایندگان استان استفاده کنیم تا با رایزنی با وزارتخانه ها اعتبارات ملی میزان بیشتری به هرمزگان تخصیص یابد، چون اعتبارات استانی بسیار کم است.

به گزارش پنجشنبه خبرنگار ایرنا، جاسم جادری در چهارمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه مشکلات اعتباری و کمبود بودجه طی چند سال اخیر فشار زیادی به سیستم دولتی آورده است، افزود: مدیران استان باید به سمت استفاده از اعتبارات ملی بروند چون 85 درصد اعتبارات کشور ملی و کل اعتبارات استانی 15 درصد است.
وی افزود: با اعتبارات فعلی که سهم هرمزگان به نسبت درآمد این استان بسیار کم است ، در بخش راه، بهداشت، آموزش و پرورش، برق و آب مشکلاتی داریم.
این مقام مسئول ابراز داشت: 50 مییارد ریال از اعتبارات نفت و گاز استان نیز در سال جاری کم شده که مرتبط به چاه های تابناک است و به این موضوع اعتراض کرده ایم.
جادری تاکید کرد: نیاز است موارد قابل اجرا همانند تخصیص مازاد درآمد در هرمزگان که میزان آن بسیار خوب است، پیگیری و مباحث آن به مرکز منتقل شود.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه در اعتبارات هزینه ای استان با روند فعلی در پایان سال 120 میلیارد ریال کسری بودجه خواهیم داشت، تصریح کرد: باید با رعایت بهره وری و صرفه جویی بسیاری از هزینه های ادارات را کم کنیم.
جادری خاطرنشان کرد: استان هرمزگان امکانات زیادی همچون صنایع غرب بندرعباس را دارد که باید سهم خود را بپردازند و در این راستا همایشی تشکیل داده ایم که شرکت ها و صنایع دارای درآمد مناسب در استان سهم خود را در بخش های مختلف از جمله ساخت بیمارستان و راه و دیگر موارد بپردازند.
جادری اظهار داشت: فرمانداران جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان ها را به سرعت تشکیل دهند و در توزیع بودجه، پروژه های نیمه تمام و طرح های اقتصاد مقاومتی را در اولویت قرار دهند.
7198/ 6048

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده