ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تخریب چهارباب واحد مسکونی غیرمجاز در زمین های کشاورزی شهرستان نوشهر

نوشهر- ایرنا - چهارباب واحد مسکونی غیرمجاز و دیوار حدود پنج هزارمتر ازاراضی کشاورزی در آئینی روز پنجشنبه با حضور شماری از مسئولان ادارات ذیربط درنوشهر تخریب شد.

مدیرجهاد کشاورزی نوشهر درحاشیه این آئین گفت : تخریب این تعداد واحد مسکونی با زیربنای حدود هزار و 200 مترمربع و پیشگیری از تغییرکاربری زمین های کشاورزی از سوی افراد غیربومی براساس آئین نامه اجرایی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها درکهنه سرای نوشهر معروف به منطقه ریاست جمهوری انجام گرفته است.
محمد رضوی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با اینکه بارها به ویژه در سال جاری به این افراد متخلف از سوی ماموران گشت یگان های ویژه حفاظت از اراضی تذکر و اخطارهای متعددی داده شد منتهی آنان به این مسائل اعتنایی نکردند و به فعالیت خود ادامه دادند.
وی ادامه داد : تا اینکه براساس آئین نامه اجرایی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی برای این افراد متخلف هفت فقره پرونده تشکیل و نسبت به تخریب این تعداد واحد مسکونی و پیشگیری از تغییرکاربری غیرمجاز این میزان اراضی اقدام شد.
براساس آئین نامه اجرایی قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در 16 بند و 18 ماده واحده وزارتخانه های کشور، مسکن و شهرسازی ، سازمان حفاظت محیط زیست ، ثبت اسناد واملاک ، دستگاه قضا و نیروی انتظامی را دراین حوزه مکلف کرده است تا با وزارت جهادکشاورزی که متولی اصلی حفاظت از اراضی کشاورزی است ، همکاری لازم را داشته باشند.
مدیرجهاد کشاورزی نوشهر گفت : این افراد متخلف در خارج از بافت و درزمین های زراعی اقدام به ساخت وساز غیرمجاز کرده بودند که برابر قانون چنین اقدامی جرم محسوب شده و بنا به دستور دادستان منطقه باید تخریب و زمین های اشغال شده به حالت اولیه تبدیل شود.
رضوی زاده بدون اعلام میزان زمین های زراعی و باغی تخریب شده درسال جاری از سوی افراد متخلف درعین حال شمارپرونده های تشکیل شده در این حوزه را حدود 28 فقره اعلام کرد.
وی افزود : هم اینک نیروهای این نهاد به طورهفتگی تمامی مناطق شهرستان بویژه حوزه روستایی را به طورکامل رصد کرده و به محض مشاهده هرگونه تغییر کاربری زمین های کشاورزی و درپی آن ساخت و سازهای غیرمجاز مراتب را به مسئولان نهادهای ذیربط بویژه دادستان و نیروی انتظامی اطلاع می دهند.
به گزارش ایرنا ، آمارهای موجود نشان از آن دارد که از یک دهه پیش تاکنون حدود 20 هزار واحد مسکونی به شیوه غیرمجاز در حاشیه روستاهای مازندران به ویژه غرب این استان ساخته شده و طبق بررسی به عمل آمده حدود 30 درصد سازندگان آنان افراد غیربومی بوده اند.
شهرستان نوشهر با دست کم 130 هزار نفر جمعیت بومی و حدود 35 هزار خانوار جمعیت غیربومی درغرب مازندران واقع است.
7078/1899

[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده