ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شخص وزیر ارشاد اهمیتی به حوزه قرآن نمی دهد/رئیس جمهور به جای اهمیت دادن و شرکت در همایش بین المللی قرآن به کرمان رفت

محمد زکی لو با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت ارشاد در برنامه های قرآن گفت: شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اهمیتی به حوزه قرآن نمی دهد و یکی از وزارت خانه های بسیار ضعیف دولت ذلیل، وزارت ارشاد است که در حوزه های ارزشی و دینی و قرآنی بسیار ضعیف عمل کرده است.

مجید زکی لو، قاری و مدرس بین المللی قرآن کریم در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج در پاسخ به این سوال که در ولنگاری فرهنگی امروز دولت چقدربه کتاب انسان ساز و فرهنگ ساز قرآن اهمیت داده و به ترویج این فرهنگ ناب در جامعه همت گماشته است؟ گفت: ما از جناب رییس جمهور مطالباتی داریم و به عنوان یکی از افراد جامعه قرآنی برای ما سوال است چرا ریس جمهوری که باید به قانون اساسی وفادار باشد و سوگند یاد کرده و باید در این راستا تلاش کند؛ حتی از برداشتن کمترین قدمی برای قرآن مضایقه می کند.

وی افزود: به عنوان مثال در مسابقات بین المللی قرآن علی رغم دعوت رسمی از رییس جمهور ایشان به کرمان سفر کردند.درحالی که سفر کرمان خیلی ضرورت نداشت و می شد آن را به زمان دیگری موکول کرد اما مسابقات بین المللی قرآن یک همایش بین المللی است و این انتظار بود دولت برای قرآن اهمیت بیشتری قائل شود و در مسابقات بین المللی قرآن حاضرو از قرآن حمایت کنند.

زکی لو تصریح کرد: دولت در برنامه ششم توسعه حتی یک کلمه در مورد قرآن ذکر نکرده بود و یکی از دلایل ارجاع این لایحه همین موضوع تلقی می شود.

این مدرس پیشکسوت قرآنی اظهار کرد: موارد متعددی نشان می دهد که اقبالی به برنامه های قرآنی ومذهبی در این دولت وجود ندارد و در مقابل دولت برنامه هایی که جنبه مذهبی ندارد را خیلی پر رنگ تر برگزار می کند.

وی تأکید کرد: قوه مجریه برای قرآن آنچنان که باید و شاید تلاش نمی کند و اگر همت و تلاش مردم نباشد خیلی از این برنامه های قرآنی تعطیل می شد.

زکی لو تصریح کرد: من به عنوان یکی از افراد کوچک جامعه قرآنی انتقاد شدیدی نسبت به عملکرد دولت در حوزه برنامه های قرآنی دارم و دولت برای موفقیت خودش هم شده طیف قرآنی و مذهبی جامعه را از دست ندهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه قرآن، که از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برگزار شد؛ انتظارات مردم و جامعه قرآنی را برآورده کرد؟ گفت: برگزاری نمایشگاه قرآن کم کم به روزمرگی می رود و دولت برنامه جدی و خاصی برای آن تدارک ندیده است و امسال خیلی از غرفه ها بازدیدکننده ای نداشت.

زکی لو افزود: البته این حضور کم بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن به خاطر کیفیت پایین محصولات ارائه شده نبود و علت آن را از تبلغات و اطلاع رسانی بسیار ضعیف می دانم.

این قاری بین المللی قرآن با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت ارشاد در برنامه های قرآن گفت: شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اهمیتی به حوزه قرآن نمی دهد و یکی از وزارت خانه های بسیار ضعیف دولت ذلیل، وزارت ارشاد است که در حوزه های ارزشی و دینی و قرآنی بسیار ضعیف عمل کرده است.

زکی لو تصریح کرد: این وزارت خانه عنوان اسلامی را یدک می کشد که بسیار سنگین است و آقای وزیر پاسخگو باشد که در طول سه سال فعالیت خود کدام برنامه فاخر و ارزشی را توانسته اجرا کند.

وی افزود: تنها معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد طی این سه سال کار فوق العاده ای که بتوان از آن دفاع کرد، انجام نداده است.

زکی لو عنوان کرد: عدم رسیدگی به جلسات قرآنی و عدم ترویج آموزش قرآن در کشور از نمونه های عملکرد ضعیف معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی تصریح کرد: معاونت قرآنی ارشاد توجه خاصی به مغوله آموزش قرآن نداشته و مسئولان پاسخگو باشند که برای حمایت، پشتیبانی از معلمان قرانی چه اقدامی انجام داده اند.

زکی لو خاطر نشان کرد: معاونت قرآن و عترت ارشاد بیشتر شبیه به یک شوخی است چون دولت محترم دعوی برای اجرای برنامه های قرآنی و تقویت و رشد آن ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبرگزاری بسیج، فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرگزاری بسیج، فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده