آیا خانواده محیط بانان شهید تحت حمایت بنیاد شهید قرار می‌گیرند؟

مدیر کل دفتر حفاظت و صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خانواده محیط بانان شهید و جانباز تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان نمی‌گیرد. آیا خانواده محیط بانان شهید تحت حمایت بنیاد شهید قرار می‌گیرند؟علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت و صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضعیت محیط بانان شهید و جانباز اظهار داشت: طبق مصوبه وزیران محیط بانانی که در حین مأموریت و درگیری با متخلفان جان خود را از دست می‌دهند شهید شناخته شده و در قطعه شهدا دفن می‌شوند.

 وی افزود: البته خانواده محیط بانان شهید و جانباز تحت حمایت و پوشش بنیاد شهید، امور ایثارگران و جانبازان قرار نمی‌گیرند.

گفتنی است؛ تاکنون ۱۱۹ محیط‌بان حین انجام وظیفه در درگیری با متخلفان شکار جان باخته‌اند، اما این سخت کوشان بی توقع علاوه بر اینکه  از هر 7 هزار هکتار و بعضا 14 هزار هکتار  حفاظت می‌کنند ،به دلیل کمبود نیروی حفاظتی 432 ساعت و 18 شبانه روز در حال حفاظت از انفال و انجام ماموریت‌ هستند و با اینکه باید حقوق 256 ساعت اضافه کاری به آنها تقدیم شود اما به دلیل کمبود اعتبار تنها حقوق 60 ساعت را دریافت می کنند و وقتی در درگیری جان خود را از دست می دهند تنها شهید شناخته شده و در قطعه شهدا دفن می شوند و این در حالی است که  خانواده آنها از قرارگیری در سامانه رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران جای می مانند و از هیجگونه تسهیلات بهره مند نمی شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا خانواده محیط بانان شهید تحت حمایت بنیاد شهید قرار می‌گیرند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX