ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیا خانواده محیط بانان شهید تحت حمایت بنیاد شهید قرار می‌گیرند؟

مدیر کل دفتر حفاظت و صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خانواده محیط بانان شهید و جانباز تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان نمی‌گیرد. آیا خانواده محیط بانان شهید تحت حمایت بنیاد شهید قرار می‌گیرند؟علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت و صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضعیت محیط بانان شهید و جانباز اظهار داشت: طبق مصوبه وزیران محیط بانانی که در حین مأموریت و درگیری با متخلفان جان خود را از دست می‌دهند شهید شناخته شده و در قطعه شهدا دفن می‌شوند.

 وی افزود: البته خانواده محیط بانان شهید و جانباز تحت حمایت و پوشش بنیاد شهید، امور ایثارگران و جانبازان قرار نمی‌گیرند.

گفتنی است؛ تاکنون ۱۱۹ محیط‌بان حین انجام وظیفه در درگیری با متخلفان شکار جان باخته‌اند، اما این سخت کوشان بی توقع علاوه بر اینکه  از هر 7 هزار هکتار و بعضا 14 هزار هکتار  حفاظت می‌کنند ،به دلیل کمبود نیروی حفاظتی 432 ساعت و 18 شبانه روز در حال حفاظت از انفال و انجام ماموریت‌ هستند و با اینکه باید حقوق 256 ساعت اضافه کاری به آنها تقدیم شود اما به دلیل کمبود اعتبار تنها حقوق 60 ساعت را دریافت می کنند و وقتی در درگیری جان خود را از دست می دهند تنها شهید شناخته شده و در قطعه شهدا دفن می شوند و این در حالی است که  خانواده آنها از قرارگیری در سامانه رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران جای می مانند و از هیجگونه تسهیلات بهره مند نمی شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده