ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساکنان مناطق مرکزی در اولویت دریافت وام تشویقی برای نوسازی هستند

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: با توجه به بافت تاریخی مناطق مرکزی و به دلیل وجود ابنیه ارزشمند محلات،ساکنان این مناطق در اولویت دریافت وام تشویقی برای نوسازی هستند. ساکنان مناطق مرکزی در اولویت دریافت وام تشویقی نوسازی هستندعبادالله فتح اللهی مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: با توجه به تدوین و بستر سازی تشویقی محله محور برای شهروندان با اولویت مناطق 12 و15 که به وسیله تدابیر شهردار تهران و شورای اسلامی در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و همچنین سازمان نوسازی قرار گرفته است؛ پس از تایید توسط معاونت شهرسازی مقرر شد تا به منظور اجرایی شدن این بسته های تشویقی، جزئیات آن در اسرع وقت توسط سازمان نوسازی تهیه شود.

وی افزود: تقسیم بندی منطقه12 در سه بخش جنوبی که شامل محله های قیام، کوثر، تختی، هرندی و نیز بخش مرکزی که  محلات عودلاجان، سیروس و سنگلج را دربردارد، بخش شمال و شرق نیز که هر محدوده طبق نیازها و شرایط آن جهت تدوین بسته های تشویقی نوسازی مورد بررسی قرار گرفته است.

فتح اللهی در خصوص مصوبات کمیته های زیر مجموعه ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران تصریح کرد: رایگان شدن هزینه های مربوط به انشعابات آب، فاضلاب، گاز، مجوزهای حفاری، هزینه های مهندسی، هدفمند کردن وام نوسازی، استفاده ساکنان بافت های فرسوده از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی موجود در شهر، بررسی و اقدام جهت رفع مشکلات ثبتی و حقوقی، صفر کردن هزینه های مربوط به عوارض متفرقه نوسازی از جمله مصوبات کمیته های پنج گانه است که در قالب بسته تشویقی کلانشهر تهران در دستور کار ستاد ملی بازآفرینی شهری قرار گرفت.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: حفظ هویت تاریخی بافت، مرمت و مقاوم سازی ابنیه دارای ارزش، بهسازی ساختمان های موجود و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان از اهداف مهم تهیه بسته های تشویقی محله محور است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده