ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست حشدالشعبی از سازمان ملل درباره عربستان

هیئت نیروهای داوطلب مردمی عراق (الحشد الشعبی) حمله مغرضانه و ظالمانه عربستان علیه این نیروها را محکوم کرد و از سازمان ملل خواست تا علیه آن موضع گیری کند.  به گزارش مشرق، به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، هیئت نیروهای الحشد الشعبی امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اظهارات تازه عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی درخصوص لزوم منحل کردن این نیروها را محکوم کرد و گفت: این اظهارات همه حد و مرزها را زیر پا گذاشته است.

این هیئت از سازمان ملل خواست تا در برابر این اظهارات موضعگیری کند زیرا نیروهای الحشد الشعبی مهمترین نیروی نظامی در جهان هستند که با گروه تروریستی داعش می جنگند.

در این بیانیه آمده است: عربستان به حمله مغرضانه و ظالمانه خود علیه نیروهای الحشد الشعبی گاهی از طریق سفیر مشکوکش در بغداد و گاهی از طریق مسئولان دیگرش ادامه می دهد و ماشین تبلیغاتی و پول سیاسی را برای ضربه زدن به نیروهای الحشد الشعبی و جانفشانی های این نیروها به خدمت گرفته است.

این بیانیه افزود: گفته های دیروز عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی همه حد و مرزها را زیر پا گذاشت و چهره واقعی نظام سعودی را همزمان با پیروزیهای نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی علیه تروریسم داعش در فلوجه را برملا کرد.

این هیئت از سازمان ملل که اخیرا از نقش نیروهای الحشد الشعبی در آزادسازی شهر فلوجه ستایش کرد، خواست تا در برابر این حمله مغرضانه سعودیها علیه نیروهای الحشد الشعبی موضعگیری کند چرا که این نیروها مهمترین نیرویی هستند که با داعش در جهان می جنگند.

هیئت نیروهای الحشد الشعبی در بیانیه خود همچنین از دستگاه دیپلماسی عراق را تا موضع قاطعی برای تکرار نشدن اهانت های عربستان به این نیروها بگیرد.

احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز امروز در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه سعودی درباره الحشد الشعبی در بیانیه ای گفت: برخی از اظهارات هرگز ما را از آزادسازی کامل همه شهرهای اشغال‌شده‌ عراق منحرف نخواهد کرد.

این بیانیه افزود: الحشد الشعبی یک تشکل رسمی است که از  نیروهای داوطلب به‌نمایندگی از همه اقشار جامعه عراق تشکیل شده و بخشی از سیستم دفاع ملی است که تحت فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح بوده و بودجه خود را از دولت تأمین می‌کند.

فالح الفیاض رئیس هیئت نیروهای الحشد الشعبی به گفته‌های مداخله جویانه تازه وزیر خارجه سعودی به شدت واکنش نشان داد و تاکید کرد: مسئله الحشد الشعبی ربطی به عادل الجبیر ندارد و از دخالت در امور عراق دست بردارد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده