ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دی میستورا: انفجارهای استانبول نیاز ضروری به مبارزه با تروریسم را ثابت کرد

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه گفت: تماس‌های دیپلماتیک محرمانه‌ای برای انجام تمهیدات مذاکرات سوریه در جریان است.

دی‌میستورا،

به گزارش ایسنا، استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه گفت که تلاش می‌کند تا در خصوص زمان جدید برای از سرگیری مذاکرات سوریه در ژوئیه به توافق دست یابد.

وی گفت: در صورتیکه توافقی در این خصوص همچون نتایج مطلوب در دور آینده مذاکرات حاصل شود، من به برگزاری آن در ماه ژوئیه پایبندم.

دی میستورا گفت: راهکار مسالمت آمیز با دشواری‌هایی در خصوص تضمین مشارکت کردها در مذاکرات سوریه رو به رو است. من تلاش می‌کنم تا دیدگاه‌ها را میان گروه‌ها در خصوص انتقال سیاسی در سوریه نزدیک کنم.

وی پس از رایزنی‌ها با اعضای شورای امنیت که پشت درهای بسته صورت گرفت، گفت: هنوز فرصت برای پایبندی به زمان تعیین شده طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت برای آغاز روند انتقالی در اول اوت فراهم است. در صورتیکه همه گروه‌ها تلاش خود را برای بازگرداندن طرفین اصلی به مذاکرات بکار گیرند.

دی میستورا تصریح کرد: همه در خصوص اولویت مرحله انتقالی توافق دارند و تلاش‌های بسیاری در حال انجام است. من امروز پنجشنبه به واشنگن خواهم رفت تا در خصوص این موضوع گفتگو کنم. مذاکراتی نیز میان اعضای شورای امنیت در جریان است. ما خواستار آغاز مجدد بررسی این موضوع در ماه اوت هستیم. باید مذاکرات سوری در ژنو در ماه اوت آغاز شود.

فرستاده سازمان ملل به سوریه گفت: حمله استانبول بر نیاز ضروری مبارزه با تروریسم تاکید کرد اما روند انتقالی در سوریه باید قبل از آن باشد.

وی ادامه داد مبارزه با تروریسم یک اولویت است که نباید از آن دور شویم.

دی میستورا تصریح کرد که کمک‌رسانی‌ها به مناطق مختلف سوریه همچنان کافی نیست.

وی خاطرنشان کرد که مشارکت کردها در مذاکرات ژنو در شرایط کنونی ممکن نیست چون برخی گروه‌ها بر طرح فدرالیسم خود تاکید دارند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده