ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جلسه‌ای در وزارت بهداشت برای تعیین ضوابط بسته‌بندی محصولات دخانی

دهمین جلسه کارگروه تخصصی به منظور تعیین ضوابط بسته‌بندی و هشدارهای بهداشتی برای محصولات دخانی با حضور سازمان‌های مختلف در مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت برگزار شد.

سیگار

به گزارش ایسنا، دکتر خسرو صادق نیت، رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در رابطه با تعیین ضوابط بسته‌بندی و هشدارهای بهداشتی محصولات دخانی مطابق بند ج ماده ۲ قانون کنترل دخانیات و مصوبات ستاد کشوری دخانیات گفت: تجربیات کشورهای موفق دنیا با اجرای ماده ۱۱ کنوانسیون کنترل دخانیات و راهنماهای مربوطه، حاکی از موثر بودن سیاست بسته‌بندی ساده محصولات دخانی در کاهش جذابیت این محصولات به خصوص برای جوانان و نوجوانان، جلوگیری از شروع مصرف دخانیات و تشویق و تحریک مصرف‌کنندگان مواد دخانی به ترک مصرف بوده است.

صادق نیت افزود: اهمیت موضوع مذکور موجب شد که سازمان جهانی بهداشت شعار روز جهانی بدون دخانیات را با همین عنوان بسته‌بندی ساده محصولات دخانی اعلام کند.

وی، هدف از تشکیل این کارگروه را بازنگری دستورالعمل مربوطه با الزامات بسته‌بندی ساده و تعیین تصاویر جدید هشداردهنده و پیام‌های مربوطه برای درج روی بسته بندی محصولات دخانی دانست و گفت: تاکنون پنج تصویر روی بسته‌های محصولات دخانی در کشور مورد استفاده قرار گرفته است که تنها یک تصویر آن روی بسته‌های تنباکوی مورد استفاده در قلیان درج شده است.

صادق نیت گفت: برای تغییر این تصاویر از نتایج تحقیقات انجام شده روی تصاویر مورد استفاده در سایر کشورها نیز استفاده خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، این جلسه با حضور مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر فراکسیون کنترل دخانیات مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صدا و سیما، نماینده مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، رئیس انجمن زندگی بدون دخانیات، دبیر جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، نماینده دفتر آموزش و ارتقای سلامت، در مرکز سلامت محیط و کار برگزار شد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده