ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پشتیبانی پلیس از محیط‌بانان و جنگل‌بانان

پشتیبانی پلیس از محیط‌بانان و جنگل‌بانان

جانشین پلیس پیشگیری ناجا گفت: ماموران یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی از جمله «محیط بانان محیط زیست» و «جنگل بانان» در حمایت و پشتیبانی پلیس قرار دارند.

به گزارش ایلنا، سردار «مهدی معصوم بیگی» گفت: مأموران یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی از جمله محیط بانان محیط زیست و جنگل بانان در سطح کشور در حمایت و پشتیبانی پلیس قرار دارند.

وی افزود: علاوه بر اینکه مأموران یگان‌های حفاظت ضابط خاص هستند و در حوزه مأموریتی خود اختیارات مربوط به ضابطان را دارند، نیروی انتظامی نیز با تعیین دستورالعمل‌ها و خط مشی‌های حفاظتی و انتظامی، یگان‌ها را پشتیبانی می‌کند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: اجرای برنامه‌های آموزشی، توانمند سازی کارکنان، حمایت و پشتیبانی از مأموریت یگان‌ها، پیشگیری، کشف جرم و ایجاد اشراف برای انجام مأموریت یگان‌ها از دیگر اموری است که توسط پلیس یاری و معاضدت می‌شود.

تشکیل و فعالیت ۱۰ یگان حفاظت/ راه اندازی ۵ یگان در دستور کار

این مقام انتظامی ادامه داد: در راستای اجرای ماده ۱۷۹ قانون برنامه سوم و تنفیذ آن در برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور، همچنین دستورالعمل تشکیل یگان‌های حفاظت در دستگاه‌های کشوری مصوب مقام معظم رهبری با محوریت ستاد کل نیروهای مسلح، دولت، وزارت کشور، مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های کشوری، تاکنون ۱۰ یگان تشکیل شده و پنج یگان دیگر نیز در شرف راه اندازی و طی فرآیند تشکیل قرار دارد.

سردار معصوم بیگی ضمن تشکر از مشارکت و همراهی شهروندان با مأموران و ضرورت تعامل بیشتر در این خصوص گفت: حدود ۴۵ هزار نفر در یگان‌های حفاظت مشغول انجام مأموریت هستند که پیشگیری و مبارزه با زمین خواری، حفظ منابع طبیعی و ذخایر جنگلی، حفاظت از میراث فرهنگی، حفاظت از محیط زیست و پیشگیری از شکار، صید و تخریب محیط زیست بخشی از مأموریت این یگان‌ها است.

وی گفت: این ماموریت‌ها که بعضاً در شرایط سخت و حداقل امکانات در سطح کشور در حال انجام است، به نحو احسن و حتی با نثار جان انجام می‌شود و شهادت و مجروحیت تعدادی از مأموران یگان‌های حفاظت گواه این موضوع است.

[ منبع این خبر سایت ایلنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایلنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده