ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هدف از انتخاب کمیسیون اجتماعی مجلس کمک به رفع نیازهای محرومان بود

زاهدان- ایرنا- نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری برای رفع مشکلات و کمک به تامین نیازهای محرومان دغدغه مهم و هدف اصلی من برای انتخاب کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بود.

علی کرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان مرزی سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی است اما عمق محرومیت های آن نیز زیاد است.
وی ادامه داد: حضور یکی از نمایندگان مردم این استان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می تواند در رفع احتیاجات نیازمندان، اقشار ضعیف و آسیب پذیر تاثیر گذار باشد.
عضو کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: 2 شرط مهم رشته تحصیلی و سوابق کاری برای عضویت در کمیسیون ها ملاک عمل است که با توجه به سابقه کاری من در وزارت آموزش و پرورش و 17سال کار در حوزه وزارت کشور انتخاب در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد پذیرش قرار گرفت.
کرد اظهار داشت: کمیسیون اجتماعی از کمیسیونهای مهم مجلس است که از طریق این کمیسیون می توانیم مشکلات محرومان و نیازمندان را مورد ارزیابی قرار دهیم.
وی اظهار داشت: اهمیت کار در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نهادهای بیمه، بیمارستانها، بانکها و غیره حاکی از این موضوع بوده که نیاز است به مباحث و مشکلات حوزه های اشتغال، بیکاری، سرمایه گذاری و معیشت مردم و ساکنان مرزی استان در کمیسون اجتماعی بیشتر توجه شود.
نماینده مردم حوزه انتخابیه خاش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید عملکرد ادارات، نهادها و دستگاههایی مانند کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر، نهادهای بیمه گر و بانکها در این کمیسیون اجتماعی مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد.
کرد ادامه داد: تلاش برای رفع مشکلات اقشار محروم و نیازمندان و کمک به کاهش آسیب های اجتماعی نشانگر اهمیت کار این کمیسیون است.
وی بیان کرد: آسیب های اجتماعی ناشی از فقر، نداشتن درآمد، مشکلات اقتصادی و معیشتی، مباحث تنش زای فرهنگی، رشد اعتیاد و عرضه، فروش و مصرف مواد مخدر است که متأسفانه خسارتهای زیادی از این حوزه ها به جامعه وارد شده است.
بر اساس اعلام نهایی نتایج کمیسیون های مجلس شورای اسلامی هشت نماینده سیستان و بلوچستان شامل حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان و محمد نعیم امینی فرد نماینده ایرانشهر عضو کمیسیون بهداشت و درمان، حبیب الله دهمرده نماینده مردم حوزه انتخابیه زابل و محمد باسط درازهی نماینده سراوان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، احمد علی کیخا نماینده دیگر زابل و عبدالغفور ایران نژاد نماینده چابهار عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، علیم یارمحمدی نماینده دیگر زاهدان عضو کمیسیون عمران و علی کرد نماینده خاش عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هستند.
حوزه انتخابیه خاش شامل شهرستان خاش، شهرستان میرجاوه و بخش های نصرت آباد و کورین زاهدان است.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 /8005 /6081

[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده