70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل، چالش‌ پیش روی اقتصاد مقاومتی است

‌رئیس اتاق فکر لرستان گفت: وجود 70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل از چالش‌های پیش روی اقتصاد مقاومتی در استان است.

صنعت

‌به گزارش ‌ایسنا، دکتر پیمان هاشمی در جلسه اقتصاد مقاومتی چالش‌ها و راهکارها که در محل سالن جلسات دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی مسئولیت سنگین‌تری متوجه متخصصین، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و سایر صاحب‌نظران شده است که آنان باید نقش موثری در این راستا ایفا کنند.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت‌هایی که مهندس بازوند استاندار لرستان برای اتاق فکر استان تعریف کرد، این است که روی بحث اقتصاد مقاومتی و فرصت‌ها و چالش‌ها نظارت خود را اعمال کنیم.

رئیس اتاق فکر لرستان با اشاره به اینکه دانشگاه لرستان دارای دانشکده اقتصاد و گروه اقتصاد است و انتظار می‌رود همکاران دانشگاهی بیشتر در بحث اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند، بیان کرد: هدف ما از اتاق فکر شعارنیست بلکه رسیدن به راهکارهای علمی برای راهگشایی اقتصاد استان است.

هاشمی با تأکید بر اینکه یکی از چالش‌های استان وجود 70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در شهرستان‌های صنعتی است، اضافه کرد: این مسأله بر ضد اقتصاد مقاومتی است، در حالی که واحدهای تولیدی فعال و توسعه کارآفرینی از اهداف کلی اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: بانک‌ها معضلی برای تولید هستند و باعث شدند بسیاری از واحدهای تولیدی بدهی‌های زیادی را به بار آورند و  کل دارایی‌های آنان را ضبط کنند.

رئیس اتاق فکر لرستان با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی بر اقتصاد دانش‌بنیان و چگونگی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید شده است، افزود: باید راهکارهایی پیدا شود تا  اقتصاد دانش‌بنیان توسعه یابد و تحقق این امر در گرو  توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

هاشمی با بیان اینکه اصلاح نظام مالی و شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد باید بررسی شود، تصریح کرد: لازم است نخبگان نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند و البته این وظیفه‌ای که برعهده متخصصین دانشگاه‌ها و غیردانشگاهی است.

وی گفت: در زمینه سیاست‌های اقتصادی در جامعه چالش‌های زیادی وجود دارد که برطرف کردن آنان زمان‌بر بوده و باید از فکر نخبگان و متخصصین برای برون‌رفت از این چالش‌ها بهترین راهکارها احصا شود.


انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل، چالش‌ پیش روی اقتصاد مقاومتی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX