ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل، چالش‌ پیش روی اقتصاد مقاومتی است

‌رئیس اتاق فکر لرستان گفت: وجود 70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل از چالش‌های پیش روی اقتصاد مقاومتی در استان است.

صنعت

‌به گزارش ‌ایسنا، دکتر پیمان هاشمی در جلسه اقتصاد مقاومتی چالش‌ها و راهکارها که در محل سالن جلسات دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی مسئولیت سنگین‌تری متوجه متخصصین، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و سایر صاحب‌نظران شده است که آنان باید نقش موثری در این راستا ایفا کنند.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت‌هایی که مهندس بازوند استاندار لرستان برای اتاق فکر استان تعریف کرد، این است که روی بحث اقتصاد مقاومتی و فرصت‌ها و چالش‌ها نظارت خود را اعمال کنیم.

رئیس اتاق فکر لرستان با اشاره به اینکه دانشگاه لرستان دارای دانشکده اقتصاد و گروه اقتصاد است و انتظار می‌رود همکاران دانشگاهی بیشتر در بحث اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند، بیان کرد: هدف ما از اتاق فکر شعارنیست بلکه رسیدن به راهکارهای علمی برای راهگشایی اقتصاد استان است.

هاشمی با تأکید بر اینکه یکی از چالش‌های استان وجود 70 درصد واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در شهرستان‌های صنعتی است، اضافه کرد: این مسأله بر ضد اقتصاد مقاومتی است، در حالی که واحدهای تولیدی فعال و توسعه کارآفرینی از اهداف کلی اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: بانک‌ها معضلی برای تولید هستند و باعث شدند بسیاری از واحدهای تولیدی بدهی‌های زیادی را به بار آورند و  کل دارایی‌های آنان را ضبط کنند.

رئیس اتاق فکر لرستان با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی بر اقتصاد دانش‌بنیان و چگونگی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید شده است، افزود: باید راهکارهایی پیدا شود تا  اقتصاد دانش‌بنیان توسعه یابد و تحقق این امر در گرو  توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

هاشمی با بیان اینکه اصلاح نظام مالی و شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد باید بررسی شود، تصریح کرد: لازم است نخبگان نقش خود را در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند و البته این وظیفه‌ای که برعهده متخصصین دانشگاه‌ها و غیردانشگاهی است.

وی گفت: در زمینه سیاست‌های اقتصادی در جامعه چالش‌های زیادی وجود دارد که برطرف کردن آنان زمان‌بر بوده و باید از فکر نخبگان و متخصصین برای برون‌رفت از این چالش‌ها بهترین راهکارها احصا شود.


انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده