ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمایه‌گذاری مشارکتی ایران و آلمان در کارخانه MDF در بندر امیرآباد ‌

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران گفت: پروژه کارخانه MDF در بندر امیرآباد بهشهر با سرمایه‌گذاری مشارکتی بخش خصوصی ایران و آلمان و تکنولوزی آلمان صورت می‌گیرد.

سرمایه‌گذاری

به گزارش‌ ایسنا،  شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، محمدپور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران، مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران و فرماندار بهشهر در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد شهرستان بهشهر از پروژه احداث کارخانه تولید MDF بازدید و اراضی آن به سرمایه گذار تحویل داده شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران در حاشیه این بازدید اظهار کرد: پروژه کارخانه MDF در بندر امیرآباد در 3 فاز راه اندازی می‌شود و حداکثر تا 24 ماه آینده به بهره برداری می‌رسد که با راه‌اندازی فاز اول خط تولید حداقل برای هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

محمد محمدپور عمران با اعلام اینکه برای احداث کارخانه MDF در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، خاطرنشان کرد: این پروژه با سرمایه گذاری مشارکتی بخش خصوصی ایران و آلمان صورت می‌گیرد که در آن از تکنولوژی آلمان به عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا در این صنعت بهره‌گیری می‌شود.

وی افزود: دیدگاه صادراتی به خط تولید MDF در بندر امیرآباد داریم، زیرا حاشیه دریای خزر در مجاورت روسیه به عنوان بانک پول دنیا قرار دارد و می‌توان بدون هیچ تعرفه گمرکی پول وارد شود و نیز برای صادرات هیچ گونه عوارضی وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران اظهار کرد: تولید دو سوم MDF کشور با ظرفیت بیش از یک میلیون متر مکعب در استان مازندران صورت می‌گیرد و یک سوم مصنوعات چوبی کشور از خارج وارد می‌شود.

محمدپور خاطرنشان کرد: مازندران در صنعت سلولزی در رتبه اول کشور قرار دارد و صاحب بزرگترین واحد تولید کاغذ در خاورمیانه است که البته در حال ظرفیت سازی هستیم تا همچنان مازندران در جایگاه نخست باقی بماند.

‌انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده