پیش بینی گرایش 46درصددانش آموزان مازندران به رشته های فنی وحرفه ای

ساری – ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه 43 و نیم درصد دانش آموزان استان با هدایت تحصیلی به رشته های فنی و حرفه ای سوق داده شدند ، گفت : در سال تحصیلی جاری پیش بینی می شود 46 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه به این رشته ها هدایت شوند .

اسفندیار نظری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : سال تحصیلی آینده بیش از 39 هزار دانش آموز پایه هشتم مازندران می بایست انتخاب رشته تحصیلی خود را انجام دهند .
هفته دوم تیرماه زمان انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان پایه هشتم است .
وی ادامه داد : با هدایت دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای ، افراد آشنا به مهارت حرفه ای وارد جامعه می شوند که با این آموزش ها دیگر دغدغه اشتغال نخواهند داشت .
به گفته معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران ، والدین به دور از القای تصمیمات هیجانی و گاهی بلند پروازانه ، فرزندان خود را در هدایت تحصیلی به رشته هایی سوق دهند که بتواند آینده شغلی را برایشان تضمین کند .
وی از وضعیت پذیرش ناموزون دانش آموزان در رشته های تحصیلی به عنوان مشکلی دراین مسیر نام برد و ادامه داد : حضور بیشتر دانش آموزان در رشته تجربی ناشی از نوع نگاه و اولویت بندی والدین هنگام انتخاب رشته تحصیلی است .
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران اظهار داشت : اما در واقع ، اکثر این دانش آموزان در مراحل بعدی یا به خاطر شدید بودن رقابت اصلا در دانشگاه قبول نمی شوند و یا در رشته ای قبول می شوند که نه انگیزه ای برای آن دارند و نه بازار کاری برای آنها متصور است.
از۳۲ هزار و ۵۵۱ دانش آموز مقطع متوسطه این استان در سال تحصیلی گذشته ۱۷ هزار و ۴۳۲ نفر معادل بیش از ۵۰ درصد کل دانش آموزان در رشته تجربی شرکت کردند و سهم دو رشته دیگر کمتر از ۵۰ درصد یعنی هفت هزار و ۷۱۱ نفر برای رشته ریاضی و هفت هزار و ۴۰۸ نفرهم برای رشته علوم انسانی بود.
در کنکور سال گذشته 38 و نیم درصد دانش آموزان رشته تجربی در مازندران با احتساب دانشگاه های شبانه و پیام نور در کنکور سراسری قبول شدند ، اما این وضعیت در دو رشته دیگر وضعیت خوب و ایده آلی داشت.
در رشته های ریاضی 80 درصد دانش آموزان شرکت کننده و در رشته انسانی هم 78 درصد موفق به راهیابی به دانشگاه شدند.
2096/1899

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی گرایش 46درصددانش آموزان مازندران به رشته های فنی وحرفه ای» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغاتX