ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش کنگره امام شافعی (رض) در سروآباد برگزار می شود

سنندج- ایرنا- مدیر اداره آموزش و پرورش سروآباد از برگزاری پیش کنگره امام شافعی (رض) در شهریور ماه سال جاری در شهرستان سروآباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد عزیزی روز پنجشنبه در جلسه کمیته علمی پیش کنگره امام شافعی (رض) که با حضور ائمه جمعه و جماعات شهرستان سروآباد در محل سالن جلسات آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، گفت: در این پیش کنگره مهمانان زیادی از داخل و خارج کشور حضور دارند و مقالات علمی و فرهنگی در باب شناخت تفکرات و مذهب امام شافعی ارائه می شود.
وی بر لزوم اعلام زمان دقیق دریافت مقالات علمی این پیش کنگره تاکید کرد و افزود: معرفی یک ایمیل، وبلاگ و یا یک وب سایت برای دریافت مقالات علمی این پیش کنگره امری ضروری است.
مدیر اداره آموزش و پرورش سروآباد اضافه کرد: شرایط مقالات به طور کامل مشخص و اعلام شود و پس از دریافت مقالات در کمیته علمی پیش کنگره مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
عزیزی به اهداف برگزاری این پیش کنگره اشاره کرد و گفت: هدف اصلی برگزاری پیش کنگره امام شافعی در سروآباد و سایر شهرستان های دیگر استان ترویج وحدت اسلامی است.
او مبانی فکری و اسلامی را عامل مهم وحدت عنوان کرد و افزود: قرآن کریم مهمترین شاخص و مبنای فکری مسلمانان است و اعتقادات امام شافعی نیز برگرفته از قرآن کریم است.
وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه اسلام گفت: وحدت مسلمانان مهمترین عامل انسجام اجتماعی و دینی مسلمانان در برابر توطئه های شوم دشمنان است.
او اضافه کرد: در این راستا شناخت شخصیت ها و بزرگان دینی همچون امام شافعی (رض) برای مبارزه با توطئه های شوم دشمنان و حفظ اتحاد و انسجام یک ضرورت است.
عزیزی تاکید کرد: آشنایی و شناخت کامل امام شافعی و بیان اعتقادات وی در جامعه اسلامی، مسلمانان را در برابر هجمه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دشمنان بیمه خواهد کرد.
امام جمعه شهرستان سروآباد نیز در ادامه این جلسه گفت: برگزاری پیش کنگره امام شافعی در راستای حفظ اتحاد و وحدت مسلمانان و مبارزه با تهدیدات اسلام هراسی دشمنان است.
ماموستا سجادی افزود: بیان شخصیت، تقوا، رشادت، الگوپذیری و مذهب امام شافعی از دیگر اهداف برگزاری پیش کنگره امام شافعی است و می توان گفت، مکتب و مذهب ایشان علمی تر از برخی از مذاهب دیگر اسلامی است.
او با اشاره به اینکه امام شافعی(رض) یک نابغه بود و درایت وی وصف ناپذیر و مثال زدنی است، اظهار کرد: شناخت واقعی اعتقادات و مذهب ایشان در این دوره از زمان سدی محکم در برابر توطئه های دشمنان اسلام است.
خطیب جمعه سروآباد اضافه کرد: امروز دشمنان اسلام و در راس آنها صهیونیست و آمریکا سعی در ایجاد خدشه و تفرقه در بین مسلمانان را دارند و بدون تردید برگزاری این پیش کنگره می تواند نقش های آنها را خنثی کند.
او در پایان افزود: آمریکا و همدستانش با ایجاد گروهک های تروریستی در منطقه و ناامن کردن کشورهای اسلامی در راستای اسلام هراسی و اسلام ستیزی فعالیت می کنند ولی به یقین بدانند که مسلمانان همواره اتحاد و وحدت خود را حفظ خواهند کرد و برگزاری پیش کنگره امام شافعی (رض) یکی از برنامه های مهم برای مقابله با نقشه های آنها است.
در ادامه هر یک از ائمه جمعه و جماعات شهرستان سروآباد به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای برگزاری هر چه باشکوه تر این پیش کنگره پرداختند.
شهرستان سروآباد در 90 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
1904/6108

[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها از طریق ایمیل h_a.1992@yahoo.com در ارتباط باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده